jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۴۸۸۸۱۴   ۳۰ تير ۱۳۹۱  |  ۱۳:۴۶

وزیر نیرودر نماز جمعه تهران:

روستاهای بالای 10 خانوار برق دار می شوند

وزیر نیرو درسخنان پیش ازخطبه نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه هم اکنون 100 درصد جمعیت شهری کشور تحت پوشش شبکه برق رسانی قرار دارند، گفت:54 هزار و 156 روستا از نعمت برق برخوردار شدند که تا پایان دولت تمام روستاهای بالای 10 خانوار برق دار خواهند شد.مجید نامجو با تشریح آخرین وضعیت خدمات رسانی آب و برق در کشور افزود:هم اکنون ظرفیت تولید برق به بیش از 67 مگاوات رسیده که رتبه نخست در منطقه و رتبه 15 در جهان را ایران به خود اختصاص داده است.

 به گزارش ایرنا، وی با تاکید براینکه با اکثر کشورهای همسایه تبادل الکتریکی داریم، اظهار داشت: در زمان حاضر به هشت کشور همسایه برق صادر می کنیم.

وزیر نیرو صادرات برق ایران در سال گذشته را بیش از 8.7 میلیارد کیلووات ساعت برشمرد و گفت: در سال جاری نیز تاکنون 50 درصد رشد داشتیم که تا پایان امسال صادرات برق کشور از مرز 10 میلیارد کیلووات ساعت عبور خواهد کرد.

وی همچنین با بیان اینکه تا پایان سال 91 حدود 99.5 درصد جمعیت شهری کشور تحت پوشش شبکه آب قرار خواهند گرفت، گفت: هم اکنون 99.2 درصد جمعیت شهری تحت پوشش شبکه آبرسانی کشور هستند ضمن اینکه تا پایان سال جاری نیز 82 درصد جمعیت روستایی کشور نیز از شبکه آبرسانی بهره مند خواهند شد.

نامجو در ادامه سخنان خود وضعیت آب کشور را در شرایط نامناسب دانست و اظهار داشت: کمبود آب، رشد جمعیت و رشد آلودگی ها از جمله عواملی است که باعث شده تا با هزینه های بیشتری آب را برای مصرف تامین کنیم.

وی اضافه کرد: در روستاها نیز به سبب وجود خشکسالی های اخیر، چشمه ها و قنات ها خشک می شوند و همین امر باعث صرف هزینه های بیشتری برای آبرسانی به این مناطق می شود.

وزیر نیرو با بیان اینکه یک هزار و 400 مجتمع آبرسانی روستای احداث شده است، گفت: در این بخش از مجلس و دولت انتظار کمک بیش از گذشته را داریم تا وزارت نیرو بتواند سطح خدمات خود را بالا ببرد.

نامجو سپس در بخش دیگر سخنان خود به آخرین وضعیت بخش فاضلاب کشور اشاره کرد و اظهار داشت: 37 درصد جمعیت کشور تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار دارد و در 220 شهر نیز طرح تصفیه خانه در دست اجرا است.

وی با بیان اینکه وزارت نیرو در سال گذشته 800 میلیارد تومان در بخش فاضلاب هزینه کرده است، گفت: تا پایان سال جاری نیز پیش بینی می شود جمعیت تحت پوشش شبکه فاضلاب کشور به بیش از 40 درصد برسد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید صدور چک در آبان سال1397 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و طبق قانون به علت آماده نبودن همه زیرساخت‌ ها و ضوابط و آیین‌ نامه‌ های اجرایی مربوط به برخی قسمت‌های قانون، اجرای آن به سه بازه زمانی تقسیم و به بانک مرکزی فرصت داده شد از تاریخ آذر سال 97 تا آذر سال 99 قانون جدید چک را به صورت کامل اجرایی کند.

اعتمادی که خاموش شد

اعتمادی که خاموش شد

«علت اعتماد مردم این است که می‌بینند برق‌شان در شرایط تحریم و در تابستان قطع نمی‌شود و وزارت نیرویی دارند که در طول هشت سال، ۲۰هزار مگاوات برق جدید برای کشور تولید کرده و می‌کند. برای این‌که می‌دانند آب‌شان در شرایط سخت کرونایی قطع نمی‌شود و در طول هفت سال گذشته ۴۳سد ملی افتتاح شده و تا پایان این دولت بیش از ۱۰۰سد دیگر نیز افتتاح خواهد شد.»

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر