jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۸۸۷۶۹   ۲۷ تير ۱۳۹۱  |  ۰۰:۰۰

وزیر راه و شهرسازی از راه‌اندازی و افتتاح مرحله نخست آزادراه تهران ـ شمال در اوایل شهریور ماه امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، علی نیکزاد از تدوین یک برنامه راهبردی برای بهره‌برداری بخش‌هایی از آزادراه تهران ـ شمال خبر داد و گفت: به عنوان نمونه برای تحقق این دیدگاه در قطعه چهارم آزادراه تهران ـ شمال حدفاصل مرزن‌آباد ـ چالوس (به طول حدود 20 کیلومتر) از چندی پیش هر هفته معاون ساخت زیربناهای حمل و نقل کشور در محل پروژه حضور می‌یابد تا از نزدیک مسائل پروژه بررسی شده و تسریع در عملیات کاری صورت گیرد.

وی با اشاره به حل مشکلات اعتباری و سایر مسائل مرتبط در این قطعه از پروژه آزادراه تهران ـ شمال افزود: راه‌اندازی این بخش از پروژه برای اسفندماه سال گذشته پیش‌بینی شده بود که با وقوع یک رانش عظیم به عنوان حادثه‌ای غیرمترقبه خساراتی به وجود آمد که پس از آن با فعالیت شبانه‌روزی، عملیات ترمیم در حال انجام است.

وزیر راه و شهرسازی از پیش‌بینی راه‌اندازی قطعه چهارم آزادراه تهران ـ شمال تا عید فطر سال جاری (اوایل شهریور ماه) خبر داد و گفت: بهره‌برداری قطعه اول این پروژه حدفاصل تهران ـ شهرستانک به طول 33 کیلومتر نیز در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار دارد.

نیکزاد با اشاره به سرمایه‌گذاری چینی‌ها در فاز اول آزادراه تهران ـ شمال از حل مشکلات فاینانس این بخش از پروژه یاد کرد و افزود: در این زمینه مجموعه دولت، معاونت نظارت راهبردی رئیس‌جمهور و مسئولان وزارت اقتصاد تلاش فراوانی داشتند که در حال حاضر عملیات اجرایی در این قسمت از پروژه روندی مطلوب را طی می‌کند.

عضو کابینه دولت با تاکید بر این‌که قطعه اول آزادراه تهران‌ ـ شمال نیز حداکثر تا پایان فعالیت دولت دهم به بهره‌برداری خواهد رسید، گفت: در قطعه دوم این پروژه فقط یک تونل انحرافی ساخته شده است، اما در قطعه سوم فعالیتی وجود ندارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

تهران به تعبیر بسیاری از اساتید و فعالان فرهنگی به عنوان پایتخت فرهنگی کشور محسوب می‌شود و بیشتر رویدادهای مهم فرهنگی و هنری و رسانه‌ای کشور در حوزه این کلانشهر روی می‌دهد و به نوعی جهتگیری و سمت و سوی فعالیت‌ های فرهنگی کشور در ارتباط با فعالیت‌ های انجام شده در این کلانشهر تعریف می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر