jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۸۸۷۰۶   ۲۷ تير ۱۳۹۱  |  ۰۰:۰۸

نماینده وزیر بهداشت در شورای عالی نظام پرستاری گفت: ابلاغ محاسبه ضریب 5‌/‌1 برای پرستاران آنکال، دیالیز، مدیران پرستاری و سرپرستاران در صورت حضور در شیفت شب و ایام تعطیل برای بازدید و سرکشی و یک ماه مرخصی اضافه برای پرستاران بخش‌های سوختگی و روانی به دانشگاه‌های علوم پزشکی تصویب شد.

به گزارش مهر، شهربانو جعفری افزود: در ماده 3 قانون ارتقای بهره‌وری استفاده پرستاران از یک ماه مرخصی اضافه بر مرخصی سالانه در بیمارستان‌های روانی و سوختگی مطرح شده است اما در حال حاضر در اکثریت دانشگاه‌ها اجرا نمی‌شود موضوع در جلسه مطرح و مقرر شد به همه دانشگاه‌ها ابلاغ شود تا نسبت به اجرای این بند از قانون اقدام شود.

به گفته وی براساس این ابلاغیه از این پس پرستاران آنکال، در صورت حضور در محل کار در شیفت شب یا ایام تعطیل مدت زمان حضور آنها با ضریب 5/1 محاسبه می‌شود، همچنین هر میزان ساعتی که پرستاران دیالیز، سرپرستاران یا مدیران پرستاری(برای سرکشی) در ساعات شیفت شب و ایام تعطیل در محل کار حاضر شوند، مدت زمان حضور آنها با ضریب 5/1 محاسبه می‌شود.وی ادامه داد: از دیگر مصوبات این جلسه تهیه و ارسال استفساریه درباره نحوه اعمال این قانون برای کارکنان فوریت‌های پزشکی (که شیفت بیست و چهار ساعته دارند) و سقف اضافه کار (با توجه به کمبود نیروی انسانی در حال حاضر سقف 80 ساعت پاسخگوی نیاز بیمارستان‌ها نیست و باید افزایش یابد) است. نماینده وزیر بهداشت در شورای عالی نظام پرستاری افزود: همچنین بر اساس این مصوبات باید فرم تعیین وضعیت اجرای قانون ارتقای بهره‌وری در دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی به تفکیک بیمارستان، برای بررسی و پایش وضعیت اجرای قانون ارتقای بهره‌وری سریعا بازبینی و برای اجرا به دانشگاه‌ها ابلاغ شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

خلف وعده، نشانه نفاق است

خلف وعده، نشانه نفاق است

طبق متون دینی، وفای به عهد از علائم ایمان و خلف وعد از نشانه‌های نفاق است. در اسلام نسبت به راستگویی، ادای امانت و وفای به عهد تاکید فراوان شده است.

انتخابی هوشمندانه

انتخابی هوشمندانه

در شرایطی که چشم ناظران سیاسی به انتخابات ریاست جمهوری 1400 است ما با دو گروه از مخالفان مشارکت عمومی و گسترده مردم مواجهیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر