jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۸۷۲۱۲   ۲۳ تير ۱۳۹۱  |  ۲۱:۰۵

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: 29 هتل در دست ساخت در شهر تهران وجود دارد که درصورت اعطای تسهیلات بانکی امسال یا سال آینده به بهره‌برداری می‌رسند.

محمدحسین فراهانی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا از هتل‌های دیدار، فرشته، کاروانسرای رشیدی، یک پروژه هتل بیمارستان و ... به عنوان تعدادی از این هتل‌ها یاد کرد که در انتظار تخصیص وام بانکی هستند.

وی درباره تعداد تخت‌های موجود در تهران نیز گفت: تهران دارای 25 هزار تخت اقامتی اعم از هتل‌ها و مراکز مهمانپذیر است و اگر هتل‌های در دست ساخت به بهره برداری برسند، 10 هزار تخت جدید به ظرفیت پایتخت افزوده می‌شود.

فراهانی تاکید کرد: اگر قرار است رقم هدف گذاری شده برای امسال در جذب گردشگر خارجی محقق شود، نیازمند رشد چهار برابری در تخت‌های اقامتی استان تهران هستیم.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران افزود: هرچند استانداردی برای تعیین میزان تخت‌های مورد نیاز یک کلان‌شهر مانند تهران مدون نشده است اما به نظر می‌رسد که پایتخت کشور نیازمند بیش از 60 هزار تخت است.

وی درباره برنامه های میراث فرهنگی استان تهران برای اجلاس سران جنبش غیرمتعهدها که قرار است شهریورماه امسال در تهران برگزار شود، گفت: برگزاری تورهای تهرانگردی و بازدید از موزه‌های پایتخت برای هیات های خارجی و کارشناسان در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

فراهانی برپایی نمایشگاه صنایع دستی و سوغات را از دیگر برنامه‌های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران برای حاشیه این اجلاس بین المللی عنوان کرد.

وی گفت که تصمیم‌گیری برای انتخاب هتل ها و محل اقامت سران کشورها و کارشناسان و هیات‌های همراه آنان از سوی نهاد ریاست جمهوری انجام می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر