jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۸۷۱۶۵   ۲۱ تير ۱۳۹۱  |  ۰۰:۰۴

دبیر شورای عای فضای مجازی گفت: سرمایه حوزه وب در اختیار دستگاه‌هایی قرار گرفته که با وجود امکانات بسیار، برای توسعه در این حوزه کار مفیدی نکرده‌اند.

 به گزارش خبرنگار جام‌جم، مهدی اخوان‌بهابادی روزگذشته در جشنواره ارزیابی وبگاه‌های حاکمیتی افزود: هدف از انتقال میزبانی سایت‌های دولتی به داخل این بود که بخش خصوصی فعال در دیتا سنتر بازاری برای خود داشته باشد، اما با وجود انتقال 96 درصدی سایت‌ها به داخل، بخش خصوصی بهره‌ای از آن نبرد.اخوان با انتقاد از تفکر دولتی حاکم بر این حوزه افزود: هر دستگاه حاکمیتی یک دیتا سنتر تاسیس کرده و این در حالی است که تفکر دولتی زیستن، برخلاف سیاست‌های خصوصی‌سازی کشور است.

قبل از برگزاری این مراسم معاون نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور، درباره نقش مردم در ارزیابی وب گاه‌ها گفت: ما در هر استان با دانشگاه‌های مرکزی قرارداد بسته‌ایم که به موجب آن آنها از یک جامعه آماری 305 هزار نفری در کشور آمارگیری می‌کنند.بزرگیان در ادامه گفت: همان‌طور که پیش از این اشاره کرده بودیم تعدد وبگاه‌ها و نبود انسجام ارائه خدمات الکترونیک از سوی دستگاه‌های اجرایی، از جمله مواردی است که سبب سردرگمی مردم در دریافت خدمات الکترونیک شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر