jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۸۷۱۱۲ ۲۱ تير ۱۳۹۱  |  ۰۰:۰۸

معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که مسکو خواستار برگزاری کنفرانس جدید برای «گروه کار» درباره بحران سوریه در این کشور است.

به گزارش ایلنا، میخائیل بوگدانوف معاون وزیر خارجه روسیه با اعلام این خبر تصریح کرد مسکو از برگزاری چنین کنفرانسی استقبال می‌کند.

سخنان معاون وزیر خارجه روسیه پس از آن بیان می‌شود که گروهی از مخالفان سوری به ریاست «میشیل کیلو» با «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه در مسکو دیدار کرده و بحران این کشور را با مسئولان روسی مورد بررسی قرار دادند.

در این دیدار لاوروف تصریح کرد روسیه از جمله معدود کشور‌ها یا تنها کشوری است که هم با دولت سوریه و هم با گروه‌های مخالف سوری برای عملی کردن طرح «کوفی‌عنان» فرستاده ویژه سازمان ملل و اتحادیه عرب در امور سوریه برای حل بحران این کشور همکاری می‌کند.

در همین رابطه چین نیز با تاکید بر پشتیبانی کشورها از میانجیگری‌های کوفی عنان در سوریه، خواستار حمایت از طرح شش ماده‌ای وی برای آتش‌بس و خاتمه درگیری‌ها در سوریه شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر