jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۴۸۶۷۸۷   ۲۱ تير ۱۳۹۱  |  ۲۲:۴۵

رئیس سازمان محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران هشدار داد: ایران جزو ده کشور اول مصرف‌کننده کیسه پلاستیکی دنیاست.

روزانه در تهران 500 تن کیسه پلاستیکی استفاده می‌شود. باید کیسه پلاستیکی از فروشگاه‌های بزرگ حذف شود و امیدواریم مسئولان تا پایان دوره‌شان چیزی از محیط زیست باقی بگذارند.

به گزارش فارس، محمدهادی حیدرزاده در مراسمی که به عنوان «امروز یک کیسه پلاستیکی کمتر» در جمع خبرنگاران گفت: بیست‌ویکم تیرماه با هدف درست مصرف کردن کیسه‌های پلاستیکی به عنوان «امروز یک کیسه پلاستیکی کمتر» نامگذاری شده است.

وی ادامه داد: نامگذاری امروز بهانه‌ای است برای این‌که مردم و مسئولان در صرفه‌جویی کیسه‌های پلاستیکی اقدام کنند.

رئیس سازمان محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران یادآور شد: کشورهای توسعه یافته به این سمت حرکت کرده‌اند که از کیسه‌های پلاستیکی کمتر استفاده کنند.

وی درباره معضلات زیست‌محیطی استفاده از کیسه‌های پلاستیکی بیان کرد: این کیسه‌ها 300 تا 400 سال در طبیعت می‌مانند و موجب آلودگی خاک می‌شوند، همچنین کیسه‌های پلاستیکی آلودگی‌های بصری و بهداشتی ایجاد می‌کند که مهم‌ترین آن آلودگی بهداشتی است که کمتر به این موضوع پرداخته می‌شود.

حیدرزاده افزود: کیسه‌های پلاستیکی در تماس با مواد غذایی ماده‌ای دارند که موجب سرطان‌های گوارشی، معده و دیگر مشکلات می‌شود.

وی بیان کرد: اسباب‌بازی‌های پلاستیکی نیز چون دارای مشتقات نفتی است موجب بیماری‌هایی در کودکان می‌شود.حیدرزاده بیان کرد: مواد غذایی داغی که در ماه رمضان در ظروف پلاستیکی توزیع می‌شود مصداق واقعی سرطان است.

رئیس سازمان محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران یادآور شد: ذائقه تولیدکننده و توزیع‌کننده را مصرف‌کننده تعیین می‌کند و باید به سمت تولیدات جایگزین کیسه‌های پلاستیکی برویم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر