jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۸۶۰۶۳   ۱۷ تير ۱۳۹۱  |  ۰۰:۰۸

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با معرفی بیست و یکم تیر به عنوان روز بدون نایلکس گفت: هر تهرانی، روزانه سه قطعه پلاستیک معادل 500 تن، وارد چرخه محیط زیست می‌کند.

به گزارش ایسنا، مجتبی عبداللهی افزود: طبق آمار جهانی روزانه5/3 میلیون تن زباله در سراسر دنیا تولید می‌شود که سهم ایران در این تولید به 40 هزار تن در روز می‌رسد که 5/1 درصد تولید زباله در جهان است.

وی توضیح داد: با همکاری ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، سازمان میادین میوه و تره‌بار و شرکت خدماتی کالای شهروند به منظور ارتقای سطح دانش عمومی شهروندان نسبت به مضرات استفاده از کیسه‌های پلاستیکی بر سلامت و محیط زیست شهری روز بیست و یکم تیر به نام روز بدون نایلکس نامگذاری شده است. عبداللهی اضافه کرد: در تمامی بازارها و میادین میوه و تره‌بار و فروشگاه‌های شهروند از دهم تیرماه اطلاع‌رسانی از طریق تبلیغات محیطی و آموزش چهره‌به‌چهره آغاز شده و در بعضی از میادین و فروشگاه‌های سطح شهر کیسه‌های پارچه‌ای به شهروندان ارائه می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

رهبر معظم انقلاب دیروز در بیانات‌شان به موضوع پیگیری مشکلات استان خوزستان و همچنین بی‌تدبیری‌ هایی که در جریان معضلات این استان صورت گرفته اشاره کردند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر