jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۸۶۰۶۳   ۱۷ تير ۱۳۹۱  |  ۰۰:۰۸

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با معرفی بیست و یکم تیر به عنوان روز بدون نایلکس گفت: هر تهرانی، روزانه سه قطعه پلاستیک معادل 500 تن، وارد چرخه محیط زیست می‌کند.

به گزارش ایسنا، مجتبی عبداللهی افزود: طبق آمار جهانی روزانه5/3 میلیون تن زباله در سراسر دنیا تولید می‌شود که سهم ایران در این تولید به 40 هزار تن در روز می‌رسد که 5/1 درصد تولید زباله در جهان است.

وی توضیح داد: با همکاری ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، سازمان میادین میوه و تره‌بار و شرکت خدماتی کالای شهروند به منظور ارتقای سطح دانش عمومی شهروندان نسبت به مضرات استفاده از کیسه‌های پلاستیکی بر سلامت و محیط زیست شهری روز بیست و یکم تیر به نام روز بدون نایلکس نامگذاری شده است. عبداللهی اضافه کرد: در تمامی بازارها و میادین میوه و تره‌بار و فروشگاه‌های شهروند از دهم تیرماه اطلاع‌رسانی از طریق تبلیغات محیطی و آموزش چهره‌به‌چهره آغاز شده و در بعضی از میادین و فروشگاه‌های سطح شهر کیسه‌های پارچه‌ای به شهروندان ارائه می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عوامل کاهش نرخ ارز

عوامل کاهش نرخ ارز

سیزدهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری به پایان رسید و در روز اعلام نتایج بازارهای طلا، سکه و ارز کاهش قیمت را تجربه کردند و بورس نیز در دو روز گذشته سبزپوش بود.

همه با هم، برای ایران

همه با هم، برای ایران

خوشبختانه آقای رئیسی در شروع ثبت‌ نام نامزدهای ریـاست‌ جمهوری اعلام کردند وابستگی گروهی و جناحی ندارند و به صورت مستقل آمده‌اند. این یعنی ایشان اعلام کرده ماموریت از سوی جناح خاصی ندارد و برای تحقق اهداف یک جناح نیامده است.

از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر