jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۸۶۰۶۳   ۱۷ تير ۱۳۹۱  |  ۰۰:۰۸

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با معرفی بیست و یکم تیر به عنوان روز بدون نایلکس گفت: هر تهرانی، روزانه سه قطعه پلاستیک معادل 500 تن، وارد چرخه محیط زیست می‌کند.

به گزارش ایسنا، مجتبی عبداللهی افزود: طبق آمار جهانی روزانه5/3 میلیون تن زباله در سراسر دنیا تولید می‌شود که سهم ایران در این تولید به 40 هزار تن در روز می‌رسد که 5/1 درصد تولید زباله در جهان است.

وی توضیح داد: با همکاری ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، سازمان میادین میوه و تره‌بار و شرکت خدماتی کالای شهروند به منظور ارتقای سطح دانش عمومی شهروندان نسبت به مضرات استفاده از کیسه‌های پلاستیکی بر سلامت و محیط زیست شهری روز بیست و یکم تیر به نام روز بدون نایلکس نامگذاری شده است. عبداللهی اضافه کرد: در تمامی بازارها و میادین میوه و تره‌بار و فروشگاه‌های شهروند از دهم تیرماه اطلاع‌رسانی از طریق تبلیغات محیطی و آموزش چهره‌به‌چهره آغاز شده و در بعضی از میادین و فروشگاه‌های سطح شهر کیسه‌های پارچه‌ای به شهروندان ارائه می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر