jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۵۱۴۳۶   ۲۰ دی ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۳

ایران جزو 6 کشور دنیاست که به فناوری کشف میدان نفتی و گازی در عمق‌های زیاد دریا دست یافته است.

رستم قاسمی، وزیر نفت در مراسم آغاز ساخت سایت پشتیبانی میدان گازی سردار جنگل در رودسر با اعلام این‌که این فناوری فقط در اختیار کشورهای ایران، فرانسه، انگلیس، برزیل، روسیه و چین است، افزود: 8بلوک نفت و گاز دریای خزر به همت متخصصان داخلی شناسایی شده که در حال اکتشاف و حفاری است.وی به کشف میدان گازی سردار جنگل در دریای خزر اشاره کرد و افزود: این اکتشافات و ساخت سایت‌های پشتیبانی آن نقش موثری در تحول اقتصادی استان‌های شمالی خواهد داشت.وی افزود: برآوردهای اولیه نشان می‌دهد ذخیره میدان گازی سردار جنگل دریای خزر 50 تریلیون فوت مکعب باشد.

وزیر نفت خاطرنشان کرد: این میدان گازی را متخصصان داخلی در عمق 700 متری دریای خزر کشف کرده‌اند. وی اضافه کرد: صادرات گاز دریای خزر نیز تحولی اساسی در صنعت نفت و گاز کشور ایجاد خواهد کرد.مدیرعامل شرکت نفت خزر نیز در این مراسم گفت: مطالعات و حفاری‌های میدان گازی سردار جنگل از سال 88 آغاز شده است.علی اصولی گفت: در سایت پشتیبانی میدان گازی سردار جنگل در رودسرتعمیرگاه، انبار، نیروگاه و تاسیسات اطفای حریق ساخته خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر