jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۵۱۲۵۰   ۱۹ دی ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۳

آژانس بین‌المللی انرژی با تکذیب برخی گزارش ها در مورد تهیه طرحی برای تزریق نفت به بازار در صورت بسته شدن تنگه هرمز تاکید کرد هیچ طرحی برای اجرا در دستور کار ندارد.

به گزارش فارس و به نقل از بلومبرگ، آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد هیچ‌گونه طرح فوری‌ای برای تزریق نفت به بازارهای جهانی، در واکنش به تنش های اخیر خاورمیانه ندارد.این سازمان که مقر آن در پاریس قرار دارد، در پایگاه اینترنتی خود اعلام کرد: «ما آماده واکنش به هرگونه اختلال در بازار نفت باقی می‌مانیم، اما از آنجایی که هیچگونه اختلالی در روند عرضه در بازار وجود ندارد، در حال حاضر هیچ طرحی برای اجرا در این زمینه در دستور کار نداریم.»این در حالی است که روز گذشته رویترز مدعی شده بود که آژانس بین‌المللی انرژی طرحی را در دست تهیه دارد که براساس آن در صورت بسته شدن تنگه هرمز توسط ایران، روزانه 14 میلیون بشکه نفت به بازارهای جهانی تزریق خواهد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
باید کار کرد

باید کار کرد

خلوت، مقدمه تفکر است و تفکری مستحسن است که دعوت به خیر کند. اگر امسال که مردم به واسطه شرایط ویژه ناشی از کرونا، مثل سال گذشته بیشتر در خانه‌هایشان هستند، از این فرصت استفاده کنند و در راه خدا و اهل بیت(ع) خادم‌تر باشند، می‌توان گفت این خانه‌نشینی و خلوت، خلوتی مطلوب بوده است.

پلی برای پیروزی

پلی برای پیروزی

۳۳ سال قبل در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷، ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش در مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در آخرین ماه‌های جنگ تحمیلی هشت ساله، دچار ضربات سنگینی شد.

مدیریت کرونا، ویروسی شد

مدیریت کرونا، ویروسی شد

این روزها شاهد نزاع بین وزیر بهداشت و درمان، سعید نمکی و رئیس‌جمهوری، حسن روحانی در مسائل مربوط به بحران کرونا هستیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر