jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۴۵۱۲۱۴   ۲۱ دی ۱۳۹۰  |  ۱۷:۲۰

مدیرکل درمان و بازپروری ستاد مبارزه با مواد مخدر، حذف متادون از مراکز درمانی ترک اعتیاد صحت ندارد و درمان نگهدارنده با متادون یکی از روشهای موثر در ترک معتادان است که اثربخشی آن ثابت شده است.

باقر صابری زفرقندی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: هیچ گونه برنامه‌ای مبنی بر حذف متادون از چرخه درمان کشور وجود نداشته و ندارد.

وی افزود: درمان با داروهای آکوستیک از جمله درمان نگهدارنده‌ها با متادون یکی از روش‌های درمانی برای گروه‌های تعریف شده معتادان است و اثر بخشی آن در ایران و سایر کشورها بر اساس شواهد علمی به اثبات رسیده است.

مدیرکل درمان، بازپروری و حرفه آموزی تأکید کرد: بدیهی است انعکاس اخبار تأئید نشده که در روند طبیعی درمان افراد خلل ایجاد می‌کند نیز نباید صورت گیرد و رسانه‌های جمعی در این زمینه وظیفه مضاعف دارند.

پیش از این، عباسعلی ناصحی، مدیرکل سلامت روانی و اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، از توقف عرضه قرص‌های متادون به مراکز درمان اعتیاد به دلیل ورود این داروها از این مراکز به بازار آزاد، خبر داده بود.

به گفته ناصحی متادون تقلبی نیز که در کارگاه‌های داخل کشور به شکل غیر قانونی ساخته و روانه بازار می‌شود. همچنین مقداری از متادون از مراکز ترک اعتیاد به بازار آزاد وارد شده که برای جایگزینی آن از شربت متادون استفاده می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

محیط‌بانان آسان می‌میرند، جنگلبانان آسان پر می‌کشند؛ هیچ‌کس هوای مردان طبیعت را ندارد، این زخمی است کهنه که شهادت بیش از ۱۶۰محیط‌ بان و جنگلبان در ۴۰سال گذشته آن را تایید می‌کند؛ زخمی که دوشنبه گذشته با شهادت دو محیط‌بان در زنجان دوباره سر باز کرد، زخمی که اگر ریشه‌های آن را جست‌وجو کنیم به کمبود نیرو، تجهیزات، آموزش، بی‌توجهی به استفاده از فناوری و ظرفیت جوامع محلی و سیاست‌های اشتباه خواهیم رسید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر