jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۵۰۷۸۰   ۱۷ دی ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۲

پایگاه جامع اطلاع‌رسانی شبکه قرآن و معارف سیما با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدرمضان موسوی‌مقدم، قائم‌مقام رئیس سازمان صدا و سیما و حسن گروسی، مدیر شبکه قرآن و معارف سیما راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما، در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی‌مقدم با بیان این نکته که ترویج اخلاق فاضله و رفتار دین‌باورانه از جمله ماموریت‌های شبکه قرآن است، گفت: شبکه قرآن و معارف سیما یکی از مهم‌ترین پایگاه‌ها و منبرها و مجرای انتقال معارف وحیانی و آسمانی است و به موازات آن انتظار می‌رود امید، آگاهی و نشاط معنوی مورد توجه قرار بگیرد.

حسن گروسی، مدیر شبکه قرآن و معارف سیما هم در این مراسم گفت: این سایت که با هدف ادای رسالت شبکه قرآن و معارف سیما بر روی اینترنت قرار گرفته است، از بخش‌های اصلی چون کتابخانه، چندرسانه‌ای، لطایف و حکایت‌های قرآنی، پخش‌های زنده، سیره اهل بیت(ع) و قرآن، پرسش و پاسخ دینی، معارف در کلام، کودک و نوجوان، دعاهای قرآنی، اخبار، گفت‌وگو، هنرهای اسلامی و... تشکیل شده است.

دبیر شورای معارف سیما افزود: در این سایت، اخبار قرآنی و معارفی و برنامه‌های شبکه اطلاع‌رسانی می‌شود.مدیر شبکه قرآن و معارف سیما اظهار کرد: در این پایگاه سعی شده است اغلب نیازهای معارفی و قرآنی مخاطبان در نظر گرفته شود تا با رجوع به آن بتوانند احتیاجات خود را برطرف سازند.

وی ادامه داد: از دیگر بخش‌های این سایت قسمت «گفت‌وگو» است که در آن با علما، قاریان، ذاکران، هنرمندان، مجریان، گزارشگران و در حقیقت هر کس که در عرصه قرآن و معارف فعالیت داشته باشد، مصاحبه انجام گرفته و منعکس خواهد شد.

حسن گروسی گفت: در بخش «چندرسانه‌ای» که از بخش‌های مورد توجه ماست، سعی شده است قابلیت‌های صوت، تصویر و عکس در نظر گرفته شود. از جمله زیرمجموعه‌های این بخش می‌توان به صوتِ اذان‌های پراقبال پخش شده از صدا و سیما که توسط قاریان و موذنان مشهور کشور خوانده شده، وتلاوت‌های جذاب مجلسی، ترتیل‌های قاریان خارجی و داخلی، تواشیح و... اشاره کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر