jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۴۵۰۷۱۲   ۱۹ دی ۱۳۹۰  |  ۱۵:۴۵

شهردار منطقه هشت از فعالیت گشت جمع آوری متکدیان و کارتن خواب ها در شرق تهران خبر داد.

محمدمهدی شادالویی با اعلام این مطلب، گفت: بر همین اساس یک دستگاه خودروی «ون» برای اجرای این طرح تعبیه شده است.

وی با شاره به اینکه تاکنون بیش  از20 مورد افراد بی خانمان توسط این گشت جمع آوری شده اند، افزود: با هدف کاهش آسیب های  فردی و اجتماعی و پاکسازی محیط شهری از مصادیق آسیب دیدگان و سالم سازی محیط زندگی شهری این طرح در منطقه هشت اجرا می شود.
 
شهردار منطقه هشت با اشاره به مشارکت بخش های مختلف مدیریت شهری در اجرای این طرح عنوان داشت: امید است با اجرای این طرح گام موثری در توسعه اجتماعی شهر با پیشگیری و کنترل آسیب های اجتماعی برداشته شود.
 
شادالویی به شناسایی افراد آسیب دیده اجتماعی در این طرح اشاره کرد وگفت: جمع آوری متکدیان تاثیر به سزایی در کاهش آسیبهای اجتماعی دارد.
 
وی افزود: مشارکت و همکاری در ریشه‌یابی علل، زمینه‌ها و بسته‌های آسیب اجتماعی، مشارکت و همکاری در ارتقای سطح آگاهی عمومی، مشارکت در شناسایی بموقع افراد در معرض آسیب، حمایت و توانمند‌سازی‌ آسیب دیدگان و حمایت از توسعه فعالیت های سازمان های مردم نهاد در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی از جمله اهداف این طرح است.
 
این طرح تا پایان سال جاری ادامه دارد.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

محیط‌بانان آسان می‌میرند، جنگلبانان آسان پر می‌کشند؛ هیچ‌کس هوای مردان طبیعت را ندارد، این زخمی است کهنه که شهادت بیش از ۱۶۰محیط‌ بان و جنگلبان در ۴۰سال گذشته آن را تایید می‌کند؛ زخمی که دوشنبه گذشته با شهادت دو محیط‌بان در زنجان دوباره سر باز کرد، زخمی که اگر ریشه‌های آن را جست‌وجو کنیم به کمبود نیرو، تجهیزات، آموزش، بی‌توجهی به استفاده از فناوری و ظرفیت جوامع محلی و سیاست‌های اشتباه خواهیم رسید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر