jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۴۵۰۶۱۸   ۱۸ دی ۱۳۹۰  |  ۱۴:۰۶

یوسف نژاد در گفت وگو با جام جم آنلاین:

خروج ارز از کشور نباید در دستور کار دولت باشد

نماینده ساری گفت: نباید ارز از کشور خارج شود و خروج آن نباید در دستور کار دولت قرار گیرد.

علی اصغر یوسف نژاد امروز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار جام جم آنلاین با اشاره به موضوع اختصاص ارز دولتی برای واردات خودرو گفت: ارز باید در کشور مدیریت شود و شناور باشد و همراه با مدیریت بر منابع داخلی صورت گیرد.

وی افزود: جز در شرایط ضروری و خاص و مورد نیاز برای اقتصاد داخلی، خروج ارز نباید در دستور کار تیم اقتصادی دولت باشد.

نماینده ساری در مجلس افزود: مکانیزم هایی که توسط بانک مرکزی برای تثبیت نرخ ارز وجود دارد متاسفانه مقطعی، گذرا و نوعاً غیر کارشناسی است در حالی که نگهداری و تثبیت ارز با هزینه زیاد برای اقتصاد ملی ما مناسب نیست.

یوسف نژاد گفت: آنچه مهم است این است که تصمیم گیری ها باید مدیریت شده و بر مبنای تدابیر داخلی و در جهت ارزآوری و ورود سرمایه برای کشور باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر