jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۵۰۴۴۰   ۱۵ دی ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۴

یک فوق‌تخصص روماتولوژی معتقد است: مصرف ضدآفتاب‌ها 90 تا 95 درصد جذب ویتامین D را مختل می‌کنند، بنابراین بهتر است پس از گذشت10 دقیقه تماس آفتاب با پوست از ضدآفتاب استفاده شود.

دکتر محمدمهدی امام در گفت وگو با ایسنا، با بیان این‌که ویتامین D نقش‌های مهمی در بدن ایفا می‌کند، گفت: کمبود این ویتامین علاوه بر پوکی استخوان تبعات گسترده‌ای همچون خطر سکته‌های مغزی و قلبی، افزایش احتمال ابتلا به دیابت، بیماری ام‌ اس و پارکینسون و افزایش 30 درصدی ابتلا به انواع سرطان‌ها را در بدن ایجاد می‌کند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر این‌که بیشترین میزان ویتامین D مورد نیاز از طریق برخورد آفتاب با پوست دریافت می‌شود، افزود: مصرف ضدآفتاب‌ها 90 تا 95 درصد جذب این ویتامین را مختل می‌کند، بنابراین بهتر است پس از گذشت10 دقیقه برخورد آفتاب با پوست از ضدآفتاب استفاده شود. صبه گفته این فوق‌تخصص روماتولوژی، بهترین راه تامین ویتامین D، لبنیات است. یک لیوان شیر حاوی 100 واحد از این ویتامین و تخم‌مرغ نیز حاوی 20واحد بوده و روغن‌های گیاهی هم منبع مناسبی جهت تامین ویتامین D موردنیاز روزانه هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

یک) هرآنچه از تو بیادم می‌آید آلوده به غم است. تو یک جاعل بودی، یک کلاهبردار حرفه‌ای. دردهای کمرشکن را در مشتهایت پنهان می‌کردی و ناگهان چون شعبده‌بازی چیره دست سرودی خجسته از کلاه جادویی کلمات بیرون می‌کشیدی.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر