jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۴۷۱۱۴   ۲۹ آذر ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۸

وزیر آموزش و پرورش با اعلام سرفصل‌های پایه ششم ابتدایی گفت: سرفصل‌های ششم ابتدایی همان سرفصل‌های پایه پنجم‌ ابتدایی است و 2 درس «فکر و زندگی» و «کار و فناوری» به دروس این پایه اضافه شده است.

به گزارش ایسنا، حمیدرضا حاجی‌بابایی درباره تغییرات محتوایی نظام تعلیم و تربیت و همچنین استقرار ششم ابتدایی از سال آینده در نظام تحصیلی گفت: ساعاتی تحت عنوان «فکر و زندگی» برای دانش‌آموزان ششم ابتدایی در سند تحولی و درس ملی تعریف شده است و در آن دانش‌آموزان راه و روش‌های تفکر و خلاقیت را آموزش می‌بینند. لذا شاید بتوان گفت زیباترین جلوه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، پژوهش‌محور شدن دانش‌آموزان است.

وی ادامه داد: با اضافه شدن ششم ابتدایی به پایه پنجم، راهنمایی هیچ تغییری نمی‌کند و چون دانش‌آموزان پنجم وارد ششم ابتدایی می‌شوند، لذا ورودی برای دوره اول راهنمایی در سال تحصیلی نخواهیم داشت و از سال آینده دانش‌آموزانی که ششم ابتدایی را به پایان رسانده‌اند، وارد اول راهنمایی با ساختار محتوایی جدید می‌شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

خلف وعده، نشانه نفاق است

خلف وعده، نشانه نفاق است

طبق متون دینی، وفای به عهد از علائم ایمان و خلف وعد از نشانه‌های نفاق است. در اسلام نسبت به راستگویی، ادای امانت و وفای به عهد تاکید فراوان شده است.

انتخابی هوشمندانه

انتخابی هوشمندانه

در شرایطی که چشم ناظران سیاسی به انتخابات ریاست جمهوری 1400 است ما با دو گروه از مخالفان مشارکت عمومی و گسترده مردم مواجهیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر