jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۴۴۲۱۴   ۱۹ تير ۱۳۸۳  |  ۲۲:۱۶

شهردار تهران گفت : با تصویب شورای شهر ، 5 مسیر قطار شهری به طول 90 کیلومتر بزرگراه ها و خطوط متروی تهران را به همدیگر متصل خواهد کرد.


به گزارش خبرنگار ما ، احمدی نژاد در بازدید از منطقه 19در جمع خبرنگاران با اشاره به این که شورای شهر ، شهرداری را موظف کرده برای اجرای این طرح نسبت به انتخاب سیستم اقدام کند، گفت : شهرداری با مشاوران حمل و نقل وارد گفتگو شده است . وی با تاکید بر این که هم اکنون شهرداری درصدد توسعه محدوده طرح ترافیک نیست ، گفت : شهرداری تهران در تلاش است تا با سایر اقدامات ترافیکی ، حداقل محدودیت را اعمال کند. وی افزود: افزایش تاکسی و اتوبوس برای اجرای هر 2طرح الزامی است و تلاش ما این است که طرح تردد زوج و فرد در ساعات اولیه صبح و در کمترین ساعت اجرا شود. وی با اشاره به این که امسال بودجه ای معادل 32میلیارد تومان برای مناسب سازی پیاده روها و معابر عمومی اختصاص یافته است ، افزود: بزودی ستاد تخصصی مناسب سازی پیاده روها و معابر عمومی عملیات اجرایی را آغاز می کند و ظرف مدت 3سال این طرح به پایان خواهد رسید. وی گفت : با پایان یافتن 700 پروژه محلی و منطقه ای در سال گذشته ، امسال 1200 پروژه محلی و منطقه ای دیگر آغاز شده است که تا پایان سال به بهره برداری می رسد. شهردار تهران گسترش میادین میوه و تره بار را الزامی دانست و گفت : 20میدان میوه و تره بار ثابت و 30 میدان میوه و تره بار سیار تا پایان سال راه اندازی می شود. احمدی نژاد در خصوص تعطیلی باشگاه اندیشه با اشاره به این که 400 ساختمان شهرداری در دست اشخاص حقیقی و حقوقی است ، گفت : هرگاه شهرداری رفتار قانونی برای روشن شدن رابطه مالی ساختمان ها در نظر گرفت ، جنجال های گروهی و سیاسی به پا شده و حتی شهردار را به ضدیت با اندیشه متهم کردند. وی افزود: این ساختمان ها هیچ رابطه مشخصی با شهرداری ندارند و وظیفه شهرداری تامین ساختمان برای این مراکز نیست . شهردار تهران تصریح کرد: رئیس جمهوری در پیشنهاد خود به شهرداری در خصوص باشگاه اندیشه عنوان کرده بود که این ساختمان به قیمت روز به باشگاه فروخته شود و شهرداری نیز براساس این دستور عمل کرده است . وی افزود: ملکی که بیش از یک میلیارد تومان ارزش دارد، باید در اختیار کل شهر قرار گیرد. شهردار تهران با اشاره به مناسب نبودن دستگاه های پارک سنج نسبت به سرمایه گذاری صورت گرفته ، افزود: به همین دلیل طرح پارکبان برای تکمیل و سامان دادن به وضعیت پارک خودروها در شهر اجرا می شود. احمدی نژاد با اشاره به مشکل فضاهای آموزشی در بافتهای فرسوده گفت : شهرداری تهران آمادگی دارد تا بدون اخذ عوارض ، به مراکز آموزشی وابسته به آموزش و پرورش اجازه ساخت وساز دهد. وی افزود: همچنین به آموزش و پرورش پیشنهاد کرده ایم که شهرداری آماده است زمین های دارای کاربری آموزشی را از مالکان مدارس استیجاری تملک کند و بدون اخذ عوارض ، آنها را تغییر کاربری دهد و به آنها پروانه ساخت ارائه کند که در این صورت مدارس استیجاری تهران آزاد خواهد شد و همچنین اگر زمین هایی که در اختیار دستگاه های دولتی است ، به فضاهای آموزشی اختصاص یابد، ظرف یک سال مشکل مدارس فرسوده حل خواهد شد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر