jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۳۵۸۳۹   ۲۷ مهر ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۱

وزیر امور خارجه سناریوی جدید آمریکا علیه ایران را برای سفرا و نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی در تهران تشریح کرد

صالحی: کشورها در برابر بحران‌سازی مصنوعی آمریکا هوشیار باشند

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تشریح اهداف آمریکا در سناریوی جدید ضد ایرانی، خطاب به کشورهای دوست، صلح طلب و مستقل توصیه کرد از موضعگیری شتابزده در این زمینه بپرهیزند. به گزارش اداره کل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، علی اکبر صالحی دیروز در دیدار با سفرا و نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی در تهران اقدامات سیاسی مقام‌های آمریکایی در متهم کردن نهادهای رسمی جمهوری اسلامی ایران را براساس اظهارات مشکوک منتسب به فردی که هویت واقعی وی هنوز مکشوف و قطعی نیست، شدیدا محکوم کرد.

وی در خصوص ادعای اخیر دولت آمریکا مبنی بر توطئه ترور سفیر عربستان در واشنگتن خاطرنشان کرد: مجددا هرگونه دخالت یا اطلاع نهادهای دولتی ایران نسبت به هر نوع طرح یا عملیات تروریستی از جمله این طرح ادعایی را قاطعانه رد می‌کنیم. وزیر امور خارجه ضمن محکومیت شدید این رهیافت مخرب دولت آمریکا، به همه کشورهای دوست، صلح طلب و مستقل توصیه کرد از طریق برخوردی مسوولانه با این موضوع و خودداری از موضعگیری‌های شتاب زده، مانع از شکل‌گیری یک بحران مصنوعی در جهت تضعیف صلح و ثبات منطقه‌ای و بین‌المللی شوند. وی بر انتقال این پیام به بهترین وجه به دولت‌های متبوع سفرای مقیم تاکید کرد.

وزیر امور خارجه با بیان این که از شنیدن اتهامات بی‌پایه و اساس در ادعای اخیر آمریکا تعجب کرده است، تصریح کرد: بیهوده نیست که وزیر خارجه آمریکا این ادعا را فراتر از افسانه و رئیس ارگان امنیتی این کشور آن را شبیه یک فیلمنامه هالیوودی دانسته است !

وی خاطرنشان کرد: بررسی جزئیات دقیق و کامل سند منتشره توسط دولت آمریکا نشان می‌دهد ادعای آن دولت براساس برداشت‌های یک مامور امنیتی از ادعاهای افرادی دارای سوابق سوء‌حقوقی و مرتبط با شبکه‌های بین‌المللی قاچاق مطرح شده است.وی با طرح این پرسش که «چرا به جای پیگیری متعارف موضوع از مجاری دیپلماتیک، موضوع مستقیما خبری شده است؟» تصریح کرد: شاید نیت اصلی را بتوان در اظهارات بعدی مقامات آمریکایی پیدا کرد: تهدید به تشدید تحریم‌ها، اشاره به گزینه نظامی و....وزیر امور خارجه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با 3 دهه تجربه ارزشمند در خصوص مقابله با انواع طرح‌های مخرب، از همه ظرفیت لازم برای مقابله با این گونه شیطنت‌ها استفاده کرده و تجربه نشان داده است نتیجه نهایی به زیان طراحان خواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر