jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۳۴۱۹۹   ۱۸ مهر ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۳

معضل تملک زمین به عنوان بزرگ‌ترین مانع در اجرای کامل این پروژه مطرح شده است

مسافران راه‌آهن اصفهان ـ شیراز به مقصد نهایی می‌رسند

راه‌آهن اصفهان ـ شیراز که 28 ماه قبل به بهره‌برداری رسیده بود، سرانجام عملیاتی شد و در حال حاضر مسافران تهران، اصفهان و شیراز را به مقصد نهایی می‌رساند. به گزارش «جام‌جم»، طرح احداث راه‌آهن اصفهان ـ شیراز که دو دهه قبل کلنگ آن به زمین خورد، در خردادماه سال 88 به بهره‌برداری رسید اما به دلیل عدم تکمیل ایستگاه پایانی مسافران شیراز در نیمه راه (10 کیلومتری) شیراز پیاده می‌شدند.

احمد صادقی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور در این باره گفت: پس از اتمام پروژه راه‌آهن اصفهان ـ شیراز 2 هفته است که مسافران شیراز به مقصد نهایی می‌رسند. این در حالی است که قبلا قطار تا 10 کیلومتری شیراز می‌رفت و مردم با استفاده از امکانات دیگری به شیراز می‌رسیدند.

وی دلیل تاخیر در اجرای کامل این پروژه را مشکلات تملک زمین عنوان کرد و گفت: استانداری و اداره کل راه و شهرسازی استان فارس در حال مذاکره به منظور حل مشکل هستند.

براساس این گزارش، 7 کیلومتر باقیمانده از مسیر ایستگاه موقت صدرا تا ایستگاه اصلی شیراز آماده بهره‌برداری است.به گفته فیروز تکاور، مدیرکل طرح‌های ملی وزارت راه و شهرسازی منطقه جنوب، از این به بعد همه قطارها از مبدا شیراز، از ایستگاه اصلی شیراز به سایر مقاصد ریلی کشور حرکت خواهند کرد.

طول راه‌آهن شیراز ـ اصفهان 494 کیلومتر است و حدود 2000 دهنه پل بزرگ و کوچک، 21 تونل و 23 ایستگاه دارد که 6 ایستگاه آن مسافری و بقیه آن کنترلی است.

طی 3 ماهه گذشته این طرح با اختصاص منابع مالی تکمیل و در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرد اما به بهره‌برداری رسمی نرسیده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر