jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۴۱۱۸۲   ۲۸ ارديبهشت ۱۳۸۳  |  ۲۲:۴۶

روبرتو باجو، محبوب ترین بازیکن فوتبال ایتالیا در شبی فراموش نشدنی از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد و کفشهایش را آویخت. پسر طلایی ایتالیا در خانه میلان همان تیمی که فصل 96 با آن اسکودتو را فتح کرده بود فوتبال را کنار گذاشت.

باجو در جشن قهرمانی میلان بیگانه و تنها نبود. تیم برشیا با حساب 4 بر 2 مغلوب میلان شد. با وجود این طرفداران میلان باجو را یکسره تشویق می کردند. باجو که پدیده دهه 1990 فوتبال ایتالیا بود ، در پایان بازی در حالی که اشک می ریخت ، گفت : لحظه هایی بی نظیر و پر از احساس بود. از میلانی ها به دلیل تشویق هایشان سپاسگزارم این آخرین بازی من بود. باجو ادامه داد: می دانم کسانی هستند که علاقه ای به من ندارند اما عشق این همه هوادار کمک کرد تا با شرایط موجود کنار بیایم فکر می کنم هیچ راهی بهتر از این برای خداحافظی از جهان فوتبال وجود نداشت . باجو ، حرفهایش را این گونه به پایان برد: چند تاسف بزرگ در دوران حرفه ای ام همیشه آزاردهنده بود که یکی از آنها ، ضربه پنالتی در دیدار نهایی جام جهانی 1994 است اما هنگامی که به گذشته بازمی گردم ، می بینم پس از 20 سال ، بازنشستگی خود را با لذت بسیار جشن می گیرم ؛ این پیروزی بزرگ برای روبرتو باجوست!.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

پرسپولیس؛ یک ذهن برنده

پرسپولیس؛ یک ذهن برنده

برای ریشه‌یابی موفقیت این روزهای پرسپولیس که بعد از چهار قهرمانی متوالی در لیگ‌ برتر باز هم یکی از شانس‌های قهرمانی در این فصل است، باید در ابتدا به یک مثال اشاره کنم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر