jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۴۱۰۹۵   ۲۷ ارديبهشت ۱۳۸۳  |  ۲۲:۱۶

وزیر آموزش و پرورش با استناد به تحقیقات صورت گرفته گفت : کودکان خانواده های مذهبی نسبت به سایر کودکان ، پرخاشگری و افسردگی کمتری دارند و نمرات درسی بهتری کسب می کنند.


مرتضی حاجی در همایش روز جهانی خانواده که روز گذشته با محوریت دینمداری و سلامت برگزار شد ، با اشاره به این که مهمترین کارکرد نقش خانواده ، تامین فضای امن و قابل اتکا برای فرزندان است ، افزود: در یک خانواده سالم ، انسان هایی متعادل و جامعه پذیر تربیت می شوند و همنوا کردن رفتار آنها با ارزشها و هنجارهای دینی یکی از مهمترین اهداف تعقیب شده است . وی با بیان این که هماهنگی مطلوب میان خانواده و مسوولان دستگاه تعلیم و تربیت اهداف تربیتی را محقق می کند ، افزود: نگرانی آموزش و پرورش در زمینه تضعیف انسجام و استحکام خانواده به دلیل تغییری که در سرنوشت دانش آموزان ایجاد می کند ، نگرانی بجایی است و باید تهدیدات مورد بررسی قرار گیرند. وزیر آموزش و پرورش همچنین در ادامه با استناد به تحقیقات دیگری گفت : نوجوانانی که خانواده های خود را به عنوان افراد متعهد و دیندار می شناسند ، اعتماد به نفس بالاتری نسبت به سایر دانش آموزان دارند. همچنین میان میزان تدین دانش آموزان و گرایش آنها به رفتارهای بزهکارانه رابطه معکوس وجود دارد. حاجی تصریح کرد: اگر امروزه شاهد کاهش اثرگذاری خانواده در تربیت فرزندان هستیم ، باید به عوامل مختلفی که موجب افزایش فاصله از فرهنگ دینی شده است ، توجه کنیم . وی صنعتی شدن ، تغییر الگوی زندگی ، رفاه زدگی ، افراطگرایی ، پیدا شدن سرگرمی های جدید ، استحاله فرهنگی و اثرپذیری از فرهنگ های مهاجم را از عوامل تضعیف فرهنگ دینی بیان کرد و گفت : فاصله گرفتن از معنویت ، خشونت را به جای عواطف در جامعه جایگزین می کند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر