jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۰۹۸۰۲ ۲۵ خرداد ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۵

نیروهای ارتش سوریه پس از پاکسازی جسر الشغور و روستاهای اطراف آن راهی معره النعمان واقع در بین راه دمشق و شهر حلب شدند. به گزارش الجزیره یگان‌های ارتش عصر روز دوشنبه در شهرک بوکمال واقع در 14 کیلومتری معره النعمان دیده شدند. گزارش‌های رسیده از سوریه حاکی است که همچنان در برخی از مناطق جسر الشغور و روستاهای اطراف آن درگیری‌هایی وجود دارد و این به خاطر فرار کردن افراد مسلح به کوه‌ها و پناه گرفتن در غارهاست. در همین حال شبکه الجزیره می‌گوید دست‌کم 10 هزار نفر طی روزهای گذشته از سوریه آواره شده و به ترکیه یا لبنان گریخته‌اند. به گزارش فارس، والری داموس نماینده سازمان ملل در امور انسانی بااعلام این خبر افزود:‌ 5000 نفر به لبنان و 5000 نفر دیگر وارد خاک ترکیه شده‌اند.

روزهای گذشته خبرهایی منتشر شد که نشان می‌داد ترکیه قصد دارد یک منطقه حائل در مرزهای خود با سوریه ایجاد کند اما احمد داوود اوغلو، وزیر خارجه ترکیه این اخبار را تکذیب کرد. همچنین روز گذشته در یک خبراعلام شد فرانسه از برزیل خواسته است در روابط خود نسبت به سوریه تجدید نظر کند. در خبر دیگری هم اعلام شد اتحادیه عرب قصد دارد عضویت سوریه را به تعلیق درآورد. البته عمروموسی ،رئیس این اتحادیه می‌گوید اعراب در مقابل سوریه 2 دسته شده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر