jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۴۰۹۷۸۸ ۲۷ خرداد ۱۳۹۰  |  ۱۶:۱۰

معاون شهردار تهران گفت: مدیریت شهری هیچ اصراری بر افزایش قیمت کرایه‌ها ندارد و اگر دولت اختلاف ناشی از افزایش قیمت سوخت را جبران کند، نرخ کرایه‌ها یک ریال هم افزایش نخواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری مهر، جعفر تشکری هاشمی با تأکید بر این که مدیریت شهری هیچ اصراری بر افزایش قیمت کرایه‌ها ندارد، اعلام کرد: اگردولت اختلاف ناشی از افزایش قیمت سوخت را جبران کند، نرخ کرایه‌ها یک ریال هم افزایش نخواهد یافت.

او ادامه داد:بدون اعمال سیاست‌های جبرانی در خصوص مابه‌التفاوت قیمت سوخت، نمی‌توانیم راننده‌ها را مجبور به عدم افزایش نرخ کرایه‌ها مجبورکنیم.

تشکری هاشمی  با اشاره به این که قیمت گازوییل از 16 تومان به 150 تومان افزایش یافته، اظهار کرد: وقتی قیمت سوخت وسایل نقلیه عمومی را بیش از 9 برابر افزایش می‌دهیم، چگونه می‌توانیم راننده‌ها را مجبور کنیم کرایه خود را یک ریال هم افزایش ندهند.

معاون شهردار تهران با بیان این که یک راننده تاکسی با کار شبانه‌روزی و طاقت فرسا در شهر آلوده و شلوغی مانند تهران حق دارد از حداقل درآمد برخوردار باشد، تصریح کرد: نباید به نوعی عمل کنیم که حقی از این قشر پر تلاش و خدوم تضییع شود.

وی با تأکید بر اعمال نظام جبرانی به منظور پرداخت اختلاف افزایش قیمت سوخت، اضافه کرد: به این منظور دولت باید ما‌به‌التفاوت افزایش قیمت سوخت را یا به صورت مستقیم به حساب راننده‌ها به عنوان تولید کننده خدمات واریز کند یا نسبت به شارژ حساب مردم تحت عنوان یارانه حمل و نقل یا ایاب و ذهاب اقدام کند.

تشکری هاشمی با اشاره به این که رانندگان تاکسی مانند سایر مردم از قیمت خرید مسکن و اجاره خانه گرفته تا نرخ ارز و سکه، از قیمت آب و برق و سوخت گرفته تا قیمت نان و برنج و گوشت و مرغ همه را با نرخ‌های افزایش یافته و واقعی می‌پردازند، گفت: در این شرایط غیر منطقی خواهد بود که از رانندگان بخواهیم یک ریال هم نرخ‌های خود را افزایش ندهند.

وی با تأکید بر این که اصلاح نرخ‌ کرایه‌ها در مراجع ذیربط مورد تصویب قرار گرفته، عنوان کرد: شهرداری تهران مانند شهرداری‌های سایر شهرها و کلان‌‌شهرهای کشور صرفاً پس از اخذ مجوز شورای اسلامی نسبت به تغییر نرخ کرایه‌‌های موجود اقدام خواهد کرد.

معاون شهردار تهران با بیان این که بر اساس طرح هدفمندسازی یارانه‌ها مردم باید قیمت‌های واقعی را بپردازند،گفت: یارانه‌ها در هر بخش باید به بهره‌بردار واقعی پرداخت شود و اگر مبلغ شارژ یارانه‌ها غیر منطقی است، باید مورد بازنگری قرار گیرد.

وی در پایان از تأکید شهردار تهران بر توجه ویژه به مناطق جنوبی تهران و خدمت‌رسانی هر چه بهتر و بیشتر به شهروندان ساکن در این مناطق خبر داد و خاطرنشان کرد: به این منظور توسعه و تکمیل شبکه مترو و گسترش خطوط تندرو اتوبوسرانی و به کارگیری اتوبوس‌های جدید تندرو در مناطق جنوبی شهر به صورت جدی در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

توهم خودشیفتگان مجازی

توهم خودشیفتگان مجازی

فضای مجازی بستری شده‌است برای ظهور افرادی که با کسب مخاطب اقدام به اظهارنظرهای غیرکارشناسانه می‌کنند؛ بستری که در آن بیشتر حرافی می‌کنند.

سلامت‌ دانش‌ آموزان اولویت والدین و قانون

سلامت‌ دانش‌ آموزان اولویت والدین و قانون

صعودی شدن مجدد شیب ابتلا به کرونا، بسیاری از والدین دانش‌آموزان را نگران کرده است؛ والدینی که حالا با صحبت‌های دیروز رئیس‌جمهور، احتمالا چاره‌ای ندارند جز این که فرزندان‌شان را از 15 شهریور به مدرسه بفرستند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر