jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۰۹۶۲۳ ۲۴ خرداد ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۵

هزاران نفر از تظاهر‌ات‌کنندگان ضد دولتی در یونان در اعتراض به اقدامات جدید ریاضتی دولت، در مقابل پارلمان این کشور در آتن تجمع کردند. به گزارش فارس، حدود 20 هزار یونانی با شرکت در نوزدهمین روز تظاهرات ضددولتی در میدان سینتاگما در مرکز آتن، اعلام کردند که روز چهارشنبه (25 خرداد) همزمان با نشست مقامات یونان برای بررسی دور جدید اقدامات ریاضتی، یک زنجیره انسانی در اطراف مجلس تشکیل می‎دهند. معترضان با سر دادن شعارهایی چون دزدان! دزدان! دزدان! و سیاستمداران فاسد، طرح خصوصی‎سازی دولت و اقدامات ریاضتی را محکوم کردند.

کارگران یک شرکت دولتی نیز در اعتراض به تصمیم دولت برای فروش این شرکت اعتصاب کردند.این در حالی است که برخی معترضان معتقدند، باید اعتراضات خود را به صورت جدی دنبال کنند و به اقداماتی فراتر از اعتصاب و راهپیمایی روی آورند. یکی از معترضان در همین خصوص اعلام کرد: ما به طرحی فراتر از اعتصاب سراسری نیاز داریم. معترضان یونانی عهد کرده‎اند که از خواسته‎های خود کوتاه نیایند و تاکید کرده‎اند تا رسیدن به تمامی خواسته‎هایشان در میدان حضور خواهند داشت.

نشست روز چهارشنبه مقامات یونانی در حالی برگزار می‎شود که این کشور در تحقق اهداف مالی‎اش در چارچوب بسته کمکی 110 میلیارد یورویی اتحادیه اروپا و صندوق بین‎المللی پول شکست خورده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر