هوای تهران درمرحله اضطرار قرارندارد

معاون امور عمرانی استانداری تهران گفت: طبق نظر کارشناسان شرایط هوای شهر و شهرستانهای استان تهران در هفته جاری و هفته آینده نیز به مرحله اضطرار نمی رسد.
کد خبر: ۴۰۸۲۷۳

به گزارش مهر، محمدرضا محمودی با بیان این که کمیته مواقع اضطرار آلودگی هوا می بایست در شرایط اضطرار و بحران هوا تشکیل جلسه دهد گفت: باتوجه به اینکه هوای استان در شرایط اضطرار قرار ندارد نیازی به تشکیل جلسه کمیته مواقع اضطرار آلودگی هوا نیست.

وی به وجود ریزگردها در هوای تهران اشاره کرد و باذکر اینکه این پدیده در همه شهرهای استان وجود دارد گفت:این پدیده از کشورهای همسایه با توجه به وجود جبهه های گرم هوا و باد های غربی و شرقی در آسمان تهران به وجود آمده است.

معاون امور عمرانی استاندار تهران تصریح کرد:از همشهریانی که دچار بیماریهای قلبی ،ریوی و تنفسی میباشند تقاضا می شود ،حتی المقدور از منزل خارج نشوند.

محمودی یاد آورشد: استفاده از کولرهای آبی با توجه به رطوبت آب و سنگین نمودن ذرات معلق در آن میتواند در کاهش اثرات ریزگرد ها موثر باشد.

وی همچنین به سالمندان توصیه کرد: از تردد غیرضروری در هوای آزاد خودداری کرده و والدین نیز کودکان را کمتر در معرض هوای خارج از منزل قرار دهند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها