jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۴۰۱۰۸   ۱۱ ارديبهشت ۱۳۸۳  |  ۲۲:۴۳

آخرین مجرم فراری که با همدستی 2نفر از دوستانش دختر جوانی را پس از ضرب و جرح ربوده و قصد آزار و اذیت وی را داشتند ، روز گذشته دستگیر شد.


به گزارش خبرنگار ما ، در فروردین امسال ، دختر 18ساله ای که در حال مکالمه تلفنی با یکی از بستگانش در خیابان پیروزی تهران بود، از سوی 3سرنشین یک دستگاه خودرو پراید مورد حمله قرار گرفت و آدم ربایان پس از ضرب و جرح ، دختر را به زور سوار خودرو کردند و متواری شدند. در پی این حادثه ، چند تن از شاهدان که متوجه فریادهای کمک خواهی دختر جوان شده بودند به تعقیب 3آدم ربا پرداختند و دقایقی بعد، وقتی راننده یک کامیون متوجه فرار آدم ربا و فریادهای دختر در خودرو شد با سدکردن راه فرار مانع از حرکت خودرو شد و 2نفر از آدم رباها دستگیر شدند؛ اما نفر سوم از محل متواری شد. این گزارش حاکی است ، با تحویل 2متهم دستگیرشده به ماموران انتظامی ، پرونده برای پیگیری و صدور دستور قضایی به دادسرای جنایی تهران ارسال شد و دادیار سلیمانی دستور تحقیق در این زمینه را صادر کرد. متهمان در شعبه 11پلیس آگاهی تهران اعتراف کردند که در خیابان پرسه می زده اند و با مشاهده دختر جوان که در باجه تلفن در حال مکالمه بود، چند بار برای او ایجاد مزاحمت کرده اند و زمانی که وی به آنها ناسزا گفته است ، هر 3تصمیم گرفته اند او را ربوده و مورد آزار و اذیت قرار دهند. در پی این اعترافات ، دادیار جنایی تهران دستور دستگیری متهم فراری را صادر کرد و ماموران روز گذشته با شناسایی مخفیگاه متهم در شرق تهران وی را شناسایی کردند و پیش از آن که فرصت فرار پیدا کند، او را دستگیر کردند. با انتقال متهم به شعبه 11پلیس آگاهی تهران و بررسی سوابق متهم ، معلوم شد وی سابقه شرارت دارد که به همین اتهام مدتی را در زندان تحمل کیفر کرده است . با اعتراف متهم دستگیر شده به جرم خود مبنی بر ربودن دختر جوان و همچنین ایجاد مزاحمت برای نوامیس مردم ، دادیار جنایی تهران قرار بازداشت متهمان را صادر و آنها را روانه زندان کرد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر