jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۹۷۱۸۹ ۳۰ فروردين ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۵

همزمان با حضور وزیر دفاع فرانسه در ساختمان وزارت دفاع افغانستان، عملیات انتحاری در ورودی این ساختمان به وقوع پیوست. ظاهر عظیمی، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان لحظاتی پس از حمله انتحاری با تائید این حمله، اعلام کرد که یک عامل انتحاری که یونیفورم نظامی بر تن داشت، پیش از این‌که موفق به ورود به ساختمان وزارت دفاع شود، شناسایی شد و از پا در آمد. به گفته وی، بر اثر انفجار صورت گرفته، 2 نفر کشته و 6 نفر دیگر زخمی شدند. وزارت دفاع افغانستان پیش از این حادثه، از برگزاری کنفرانس خبری عبدالرحیم وردک وزیر دفاع افغانستان و ژرارد لانگوئه وزیر دفاع فرانسه خبر داده بود.

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان با پذیرش مسوولیت این حمله، از نشست وزرای دفاع فرانسه، افغانستان و برخی از ژنرال‌های آمریکا در این وزارت خبر داده بود. در خبر دیگری نیز اعلام شد به دنبال بازداشت 4 نفر از علمای دینی توسط نیروهای خارجی در ولایت پروان افغانستان، هزاران نفر از مردم این ولایت دست به تظاهرات زدند که گزارش‌ها از به خشونت کشیده شدن این تظاهرات حکایت می‌کند. ‌/‌ فارس

بازجویی از پسران مبارک در زندان طره

سخنگوی رسمی دادستان مصر اعلام کرد: یک گروه متشکل از بازپرسان دادستان کل به زندان طره رفتند؛ چرا که وزارت کشور با انتقال علا و جمال مبارک فرزندان حسنی مبارک، رئیس‌جمهور سابق مصر به مقر دادستان کل به دلایل امنیتی مخالفت کرد. وی افزود:‌ روز یکشنبه از جمال و علا مبارک در خصوص رابطه آنها با شرکتی که در قبرس و یکی از جزایر انگلیسی در زمینه اداره صندوق‌های سرمایه‌گذاری فعالیت می‌کرد، تحقیقاتی به عمل آمد. سخنگوی دادستان کل مصر توضیحات بیشتری را در خصوص این شرکت‌ها یا ماهیت اتهام‌های وارده به جمال و علا ارائه نداد./‌ ایسنا

ارجاع پرونده بحرین به دادگاه لاهه

شیخ حسن التریکی، مسوول دفتر سیاسی کنگره حمایت از ملت بحرین اعلام کرد، گروهی از سازمان‌های مدافع حقوق بشر و وکلا در اروپا ، خود را برای ارجاع پرونده بحرین به دادگاه لاهه جهت پیگرد همه جنایتکاران و مجرمان که به کشتار ملت بحرین دست زدند، آماده می‌کنند. التریکی تاکید کرد: این پرونده گشوده شده است و بزودی آغاز این دادگاه اعلام می‌شود.

در خبر دیگری، خبرنگار شبکه العالم در منامه گزارش داد، نیروهای بحرینی و سعودی یکشنبه شب با یورش به مسجد امام علی(ع)، آن را کاملا ویران کردند. همچنین ابراهیم المدهون، از فعالان سیاسی بحرینی تاکید کرد، نیروهای امنیتی بحرینی و سعودی به مردم عزادار در مراسم سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در بحرین حمله کردند. ‌/‌ واحد مرکزی خبر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر