jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۳۹۷۰۴۰ ۳۱ فروردين ۱۳۹۰  |  ۲۰:۰۵

رئیس جمهوردر سومین سفر استانی هیئت دولت به استان کردستان در جمع مردم این استان در سنندج ؛ برنامه دولت را ادامه اصلاحات اقتصادی و طرح بزرگ هدفمند کردن یارانه ها بیان کرد و گفت : این طرح بزرگ آغاز شده و گام نخست با موفقیت بوده است .

به گزارش شبکه خبر، آقای محمود احمدی نژاد افزود : البته در گوشه و کنار در برخی جاها به علت سردسیر و گرمسیر بودن ، اشکالات جزیی در هدفمندی یارانه‌ها وجود دارد که رفع خواهد شد .

رئیس جمهور با اشاره به برخی مخالفت ها با اجرای هدفمند کردن یارانه ها گفت : این طرح به گونه ای پایه ریزی شده است که تا صد سال آینده حق مردم در جیب خودشان باشد و هیچ قدرتی نتواند این حق را از مردم سلب کند .

احمدی نژاد ابراز امیدواری کرد دولت امسال نیز بتواند در جهت تامین منافع ملت ، گام های دیگری بردارد .

رئیس جمهور همچنین درباره پیگیری مصوبات سفرهای قبلی دولت به استان کردستان گفت : در سفرهای اول و دوم ، تصمیمات خوبی گرفته شد که برخی از آنها اجرا شد و برخی در میانه راه است .

احمدی نژاد از بررسی راه های رفع موانع و مشکلات استان و تصمیم گیری بزرگ تر و موثرتر برای پیشرفت کردستان خبر داد .

رئیس جمهور همچنین درباره برنامه های دولت در بخش مسکن گفت : دولت در بخش مسکن به گونه ای فعالیت خواهد کرد که وضع مسکن مردم ، امسال و سال آینده به نقطه مطلوبی برسد .

احمدی نژاد افزود : دولت تلاش می کند تا پایان سال 91 ، دغدغه ای به نام مسکن برای هیچ ایرانی باقی نماند .
 
وی ایجاد اشتغال را از برنامه های دیگر دولت برشمرد و ابراز امیدواری کرد ، در پایان امسال و اواسط سال 91 ، مشکل بیکاری در ایران ریشه کن شود .

رئیس جمهور همچنین با اشاره به توسل کشورهای غربی و آمریکا به زورگویی و فریبکاری برای جنگ افروزی و دشمن تراشی میان ملت ها و دولت ها گفت : گرچه غربی ها می خواهند میان گروه ها ، اقوام و گرایش های گوناگون تفرقه ایجاد کنند ، اما در سال های اخیر ، ملت های منطقه فهمیده اند که دشمن اصلی آنها ؛ آمریکا و رژیم صهیونیستی است .

احمدی نژاد با بیان اینکه غربی ها قصد دارند با فریبکاری ، مطالبات بحق ملت های منطقه را منحرف کنند ، گفت : قصد غربی ها در هم شکستن اراده ملت ها برای مقابله با آمریکای جنایتکار و رژیم صهیونیستی و بهره گیری از توان و ظرفیت ملت ها به سود منافع استعمارگران است .

وی با تاکید بر هوشیاری کنونی ملت های منطقه در قبال توطئه های غربی ها گفت : وحدت و ایمان ملت های منطقه ، توطئه های غربی ها را خنثی می کند و سایه مستکبران شرور را از میان خواهد برد .

از جمله برنامه های رئیس جمهور در استان کردستان ؛ حضور در جلسه کارگروه فرهنگی استان کردستان ، حضور در جلسه هیئت دولت ، دیدار با خانواده های شهدا و ایثارگران استان و همچنین شرکت در گفتگوی زنده تلویزیونی با شبکه استانی کردستان اعلام شده است .

سفر آقای احمدی نژاد به استان کردستان ، فردا با دیدار با مدیران استان و همچنین دیدار با منتخبان و فرهیختگان کردستان پایان می یابد .
 
قرار است در نودمین سفر هیئت دولت ، 240 مصوبه با مجموع 2700 میلیارد تومان اعتبار برای استان کردستان تصویب شود .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

یکی از موضوعات مهمی که امروز به‌شدت به آن نیاز داریم این است که قوا خارج از مسائل جناحی به موضوعات نگاه کنند و منافع مردم را مرجح بر نگاه سیاسی و جناح‌بازی‌ها و سیاست‌زدگی ببینند.

بوی نفت و خون

بوی نفت و خون

حالا می‌خواهید بگذارید پای سنگدلی یا احساس نداشتن یا هر چیز دیگر. هر چه باشد، دیوارها و خیابان‌ها خیلی دیرتر از انسان‌ها خاطرات را فراموش می‌کنند.

افق؛ جایی بین زمین و آسمان

افق؛ جایی بین زمین و آسمان

تصویر شهید حسن تهرانی مقدم و شهید قاسم سلیمانی را که کنار هم نگاه می‌کنی چیزی از عمق چشمان هر دوی آنها یقه‌ات را می‌گیرد؛ حسی بین دلبستگی و رهایی. حالی بین بودن و نبودن. جایی بین زمین و آسمان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر