jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۳۹۶۲۳ ۰۲ ارديبهشت ۱۳۸۳  |  ۲۲:۵۷

امسال ، یکهزار میلیارد ریال جایزه صادراتی ، با هدف بسترسازی برای تحقق راهبرد جهش صادراتی ، به پرداخت جوایز و مشوقهای صادراتی اختصاص یافته است.


به گزارش وزارت بازرگانی ، این جوایز و مشوقهای صادراتی ، متناسب با سهم صادرات کالاها و خدمات در سبد صادرات غیرنفتی کشور، ارزش افزوده ، مزیت رقابتی ، رعایت استانداردهای کیفیت ، رعایت استانداردهای زیست محیطی و توسعه تجارت الکترونیک اختصاص می یابد. جوایز صادراتی مشمول آن دسته از کالاهای صادراتی می شود که منشائ تولید داخلی داشته باشند. همچنین جوایز صادراتی به صادرکنندگانی تعلق می گیرد که مهر خروج مندرج در ظهر پروانه صادراتی آنها از تاریخ 1/1/1383 تا 28/12/1383 باشد. دارا بودن کارت بازرگانی معتبر، اظهارنامه ، پروانه صادراتی و بارنامه های حمل کالا به نام دارنده کارت بازرگانی و نیز احراز صادرکننده بودن متقاضی از طریق تایید عضویت وی در لوح فشرده (CD) بانک اطلاعات صادرکنندگان مرکز توسعه صادرات ایران ، ازجمله مدارکی هستند که صادرکنندگان باید برای دریافت جایزه صادراتی به مراجع ذی ربط ارائه کنند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

در کشور ما دور تازه محدودیت‌ های کرونایی از اول آذرماه آغاز شد که این تقریبا مصادف با اعمال محدودیت‌های جدید در اغلب کشورهای درگیر با کرونا و به‌خصوص اروپا بود.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر