jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۹۴۳۷۳   ۱۸ فروردين ۱۳۹۰  |  ۱۹:۰۰

شاید کمتر به این نکته فکر کرده باشید که چرا باید اتو قبل از استفاده داغ شود؟ پاسخ به این پرسش را باید در پیوندهای شیمیایی میان بافت‌های تشکیل‌دهنده لباس‌ها جستجو کرد. گرما، پیوندهای شیمیایی پلیمرهای موجود در بافت‌های تشکیل‌دهنده لباس را ضعیف می‌کند.

گذشته از این وزن قابل توجه، اتو موجب می‌شود فیبرهای تشکیل‌دهنده الیاف لباس شکل جدیدی به خود بگیرند. زمانی که گرما از الیاف لباس دور می‌شود، پلیمرها این امکان را پیدا می‌کنند که در شکل جدید خود که متاثر از فشار سطح صاف اتوست در جای خود قرار بگیرند. البته تمام اتوها به گونه‌ای طراحی و ساخته می‌شوند که گرمای زیادی به بافت‌های تشکیل‌دهنده لباس نرسد و در نتیجه در حین اتوکشیدن هیچ آسیب جدی‌ای به الیاف لباس وارد نمی‌شود. در سال‌های اخیر استفاده از سرامیک در زیر سطح اتو به یک بخش الزامی تبدیل شده است. استفاده از سرامیک موجب می‌شود در صورت قرار گرفتن اتو برای زمان بیشتر از حد معمول، آسیب چندانی به الیاف لباس وارد نشود. همچنین استفاده از سرامیک در بهتر اتو شدن لباس‌ها موثر است.

مهدی پیرگزی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش، دیروز و امروز در سواحل مكران در منطقه عمومی جاسك و با شركت تیپ ۵۵ هوابرد شیراز، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص، تیپ ۲۲۳ نیرو مخصوص واكنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در حال برگزاری است.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر