jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۳۸۸۴۳   ۱۸ فروردين ۱۳۸۳  |  ۰۰:۴۱

جام جم آنلاین : وزارت کشور فرانسه اعلام کرد: روز دوشنبه 5 آوریل در جریان یک عملیات ماموران امنیتی در منطقه پاریس 13 نفر که مظنون به ارتباط با حملات انتحاری کازابلانکا مراکش در ماه مه 2003 میلادی هستند دستگیر شدند.

 france1

به گزارش شبکه تلویزیونی TV5 فرانسه ، وزارت کشور فرانسه گفت : دستگیری این 13 نفر که مظنون به عضویت در گروه مبارزان مراکشی هستند ارتباطی با حملات 11 مارس مادرید ندارد و آنها در ارتباط با حملات انتحاری کازابلانکا دستگیر شده اند.
وزارت کشور فرانسه افزود ، این عملیات بر اساس حکم ژان لویی بروگیر و ژان فرانسوا ریکار قضات ضدتروریستی صورت گرفته است و در حال حاضر براساس پرونده موجود آنها هیچ ارتباطی با حملات اخیر اسپانیا ندارند.
در بیانیه وزارت کشور فرانسه آمد است ، در این عملیات که از ساعت 6 بامداد به وقت محلی آغاز گردید ، 15نفر 9ر مرد و شش زن دستگیر شدند که 2 نفر از آنها آزاد و 13 نفر بازداشت گردیدند.
یکی از افراد بازداشت شده در فرودگاه رواسی پاریس هنگامی که قصد ترک فرانسه را داشت ، دستگیر شده است.

کشف یک کارگاه اسلحه سازی در منطقه باسک فرانسه
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر