jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۸۷۳۴۷ ۰۳ اسفند ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۲

معاون وزیر بازرگانی با تاکید بر این‌که افزایش قیمت در سال 90 نخواهیم داشت، گفت: برخی تولیدکنندگان درخواست خود برای افزایش قیمت را به سازمان حمایت ارجاع داده‌اند؛ اما بررسی این درخواست‌ها باید از سوی وزارتخانه‌های ذی‌ربط باشد.

محمدحسن نکویی مهر در گفت‌وگو با مهر افزود: اعتقاد ما بر این است که روال طبیعی که سال‌های گذشته نیز در ایام پایانی سال وجود داشته، امسال نیز به‌رغم اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها تکرار خواهد شد و بر این اساس پیش‌بینی مبنی بر افزایش قیمت کالاها وجود ندارد.

وی اظهار کرد: تصور نمی‌کنیم که بعد از عید افزایش قیمتی وجود داشته باشد. تاکنون نیز که نزدیک به 2 ماه از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها می‌گذرد، ارتباط قوی میان سازمان حمایت و تولیدکنندگان شکل گرفته و تفاهم‌نامه‌هایی نیز وجود داشته است، بنابراین هر تغییری که قرار باشد در قیمت کالاها انجام شود، حتما در قالب گزارش‌هایی است که از جانب سیاستگذاران تولید و وزارتخانه‌های سیاستگذار این بخش
به کارگروه ارجاع داده می‌شود.

وی افزود: در زمان ایام عید و اوایل سال 90 تغییر قیمتی نخواهیم داشت؛ چراکه روندها تغییر نکرده است و اگر قرار بود با اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، شوک در بازار ایجاد شود، به طور قطع باید با تغییرات در سوخت و هزینه حمل و نقل، ایجاد می‌شد؛ اما این امر محقق نشد؛ چراکه با تمهیداتی از آن جلوگیری شد و بازار مدیریت شده است. نکویی‌مهر گفت: سال آتی نیز این روند ادامه خواهد داشت و اتفاقی در سال 90 رخ نخواهد داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر