در منطقه ویژه اقتصادی پیام

پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات ایجاد می شود

پارک علم و فناوری با محوریت ارتباطات و فناوری اطلاعات در منطقه ویژه اقتصادی پیام ایجاد خواهد شد.
کد خبر: ۳۸۵۶۵۱

به گزارش مهر ، رضا تقی پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام این مطلب از الکترونیکی بودن پارک فناوری اطلاعات خبر داد و گفت: برنامه توسعه ای این پارک آماده شده و برای اجرایی کردن این پروژه، مجوزهای لازم از نهادهای ذیربط اخذ خواهد شد.

وی با اشاره به ایجاد وضعیت استراتژیک منطقه ویژه اقتصادی پیام برای توسعه فعالیت های وزارت ارتباطات اضافه کرد: با توجه به قابلیت های این منطقه فرصت های بسیاری برای توسعه ICT در این مجموعه فراهم است که باید شناسایی و از آنها بهره برداری شود. دراین راستا مقرر شده تا تمامی شرکت ها و سازمان های تابعه وزارت ارتباطات در یک همکاری نزدیک با مجموعه پیام، نسبت به احصاء این فرصت ها اقدام کنند.
 
تقی پور اظهار امیدواری کرد: با اقدام های در دست اجرا، زمینه گسترش صادرات هرچه بیشتر محصولات فناوری اطلاعات و ارتباطات و جذب سرمایه گذاری های خارجی در این حوزه فراهم شود.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این منطقه گفت: با تلاش های انجام شده پروژه های خوبی با محوریت فناوری اطلاعات و ارتباطات در این مجموعه اجرایی شده که همکاری با شرکت های خارجی در این حوزه تخصصی از جمله آنها محسوب می شود.
 
تقی پور خاطرنشان کرد: در خصوص راه اندازی هاب پستی و ترانزیت کالا نیز پیشرفت های خوبی صورت گرفته که با توجه به شرایط ویژه این منطقه و همچنین تلاش های شرکت پست، امید می رود بتوان صادرات خدمات پستی را در این منطقه عملیاتی کرد.
 
منطقه ویژه اقتصادی پیام یکی از زیرمجموعه های وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها