jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۳۸۴۸۱۳   ۲۲ بهمن ۱۳۸۹  |  ۱۳:۰۹

راهپیمایان تهرانی تاکید کردند:

بصیرت وهوشیاری راه‌مقابله با دشمنان

راهپیمایان تهرانی روز جمعه در پایان راهپیمایی میلیونی خود در سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران تاکید کردند: بصیرت و هوشیاری، حضور در صحنه و پایداری و استقامت را تنها راه استمرار مقابله مقتدرانه و پیروزمندانه با توطئه های دشمنان اسلام و ایران است.

به گزارش ایرنا، متن کامل این قطعنامه که در10 بند صادر شده ، به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«و نرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین» - سوره قصص آیه50

حمد و ثنای بی کران خداوند یکتای بی همتا را که به فضل و کرم حضرتش، نعمات بی بدیل انقلاب اسلامی و الطاف پربرکت رهبری حضرت امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) را تقدیر تاریخی ملت ایران ساخت تا زندگی شرافتمندانه مردمان این مرز و بوم به شوق حسن عاقبت در پرتو نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، الگوی ملت های دیگر شود.

ملت مسلمان و انقلابی ایران، در طلیعه سی و سومین فجر انقلاب اسلامی، متحد و یکپارچه و با گام هایی استوار و سرشار از بصیرت، بزرگی و عظمت خدای جل جلاله را از عمق جان و عمل فریاد بر می آورد و با اعلام وفاداری کامل نسبت به رهبر حکیم خویش، بر صبر و استقامت خود تا تحقق کامل وعده های الهی، جانانه پای می فشارد.

اکنون در نقطه اوج راهپیمایی پرشکوه و سراسری یوم الله بیست و دوم بهمن و در روزگار نورانی انتظار فرج حجت حق حضرت صاحب الزمان (عج) و در ایام سرور و سراسر نشاط ربیع و در شرایط پیچیده، حساس و سرنوشت ساز جهان اسلام که بارقه های بیداری اسلامی به طور عینی و عمیق نمایان شده است با بانگ توحیدی الله اکبر مواضع خود را به جهانیان اعلام می داریم:

1) 32 سال حیات پربرکت جمهوری اسلامی ، اثبات این واقعیت است که نظریه حکومتی اسلام و تئوری ولایت فقیه ، دکترینی راهگشا برای مدیریت و حرکت جوامع به سمت پیشرفت حقیقی و عدالت اجتماعی است.

ملت ایران در آغاز سی و سومین بهار معطر انقلاب، پروردگار کریم را به خاطر برخورداری از نعمت گرانقدر اندیشه های پربرکت حضرت امام (ره) سپاس می گوید و بار دیگر از عمق روح و جان با امام راحل عظیم الشان پیمان می بندد تا با قدرشناسی از میراث تاریخی و سعادت بخش آن بزرگوار، از اصل رکین ولایت فقیه همچون عمود خیمه جمهوری اسلامیایران تا پای جان صیانت کنند.

2) ملت متحد و پراستقامت ایران، گذر از فراز و نشیب ها، بحران ها، توطئه ها و فتنه ها و تداوم حرکت کشور به سمت تحقق اهداف و آرمان های انقلاب را در درجه نخست، وامدار مدیریت و رهبری خردمندانه و پرصلابت رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و ولی فقیه زمان حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) دانسته و همدل و یکصدا بر تبعیت از اسلام ناب محمدی (صلی الله علیه و آله و سلم) و پیروی کامل از رهنمودهای معظمّ له که رمز استمرار مقتدرانه و سرافرازانه انقلاب است تاکید می کنند و تضعیف این حقیقت درخشان و راهگشا را خوش خدمتی به دشمنان اسلام و انقلاب دانسته و آن را شدیدا محکوم می کنند.

3) قیام پرشکوه مردم مصر و فریادهای اسلام خواهی آنان در آستانه سی و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ملت ایران، رویش شوق انگیز و طراوت بخش دیگری است که صدور حقیقی انقلاب اسلامی را معنا می کنند.

ملت ایران، با برخورداری از تجربیات سی و دو سال پایداری و بصیرت و پیشرفت ، ضمن اعلام حمایت کامل از قیام مردم مسلمان مصر و خیزش مردم تونس و دیگر کشورهای خاورمیانه و تذکر این حقیقت جاری در هستی که : وعده حمایت و نصرت الهی از مظلومان و حق جویان وعده ای تخلف ناپذیر است که در پرتو ایستادگی ملتها، بدون هیچ گونه تردیدی محقق خواهد شد؛ آنان را به هوشیاری کامل در مقابل توطئه ها و ترفندهای پیچیده نظام استبداد بین الملل و در راس آن آمریکا و اسرائیل برای ایجاد اختلاف و انحراف در مسیر مبارزات ملت ها فرا می خوانند.

4) شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار و غده سرطانی خاورمیانه، رژیم غاصب صهیونیستی، با همراهی مدعیان دروغین حقوق بشر همچنان در گوشه و کنار جهان به جنایت در حق بشریت و تضییع حقوق ملت ها مشغول هستند؛ ملت ایران ضمن یادآوری سخن حکیمانه و مقتدرانه امام (ره) که فرمود: آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند با اعلام حمایت همه جانبه از مظلومان و پشتیبانی از حرکت های ضد ظلم ، فجایع خونبار آمریکا و هم پیمانان شیطان بزرگ درفلسطین، عراق، افغانستان، لبنان و دیگر مناطق جهان که دستاوردی جز آغشته شدن دستان آمریکای جنایتکار به خون مسلمانان را ندارد به شدت محکوم می کنند.

5) ترور، کودتا، جنگ قومی، تحریم، 8 سال جنگ تحمیلی ، 32 سال جنگ روانی بی وقفه و همه جانبه و فتنه های گوناگون از جمله فتنه سال 1388 بخشی از طرح ها و اقدامات جبهه کفر و شرک و نفاق در مقابله با ملت مسلمان ایران و نظام اسلامی است که به یاری حق و در پرتو عنایات الهی، هدایت مدبرانه مقام معظم رهبری و استقامت و بصیرت ملت، ناکام مانده است. ملت ایران بصیرت و هوشیاری، حضور در صحنه و پایداری و استقامت را تنها راه استمرار مقابله مقتدرانه و پیروزمندانه با توطئه های دشمنان اسلام و ایران دانسته و ایجاد کوچک ترین خلل در این روند را توسط هر عامل و عنصری، عملا خدمت به دشمنان قسم خورده اسلام و امام(ره) و خیانت به آرمانهای ملت مسلمان ایران می داند.

6) دستاوردهای امیدبخش نظام اسلامی در زمینه های گوناگون علمی و فناوری- پزشکی- هوافضا- نانو و دیگر عرصه ها و نیز پیشرفت های افتخار برانگیز هسته ای، نتیجه اعتماد به نفس و باور عمیق جوانان و دانشمندان این مرز و بوم به توانایی های ملی است ، ملت ایران با قدرشناسی عمیق و تشکر ویژه از نخبگان، دانشمندان و اندیشمندان خود، جوانان عزیز را به ادامه جهاد علمی و فرهنگی برای برافراشته شدن پرچم تمدن اسلامی ایرانی در جای جای سرزمین کهن ایران اسلامی فرا می خواند.

7) ملت غیور ایران ضمن گرامی داشت یاد دانشمندان شهید هسته ای مانند دکتر علیمحمدی و دکتر شهریاری و محکوم نمودن سیاست دشمنان اسلام و ایران در ایجاد رعب و وحشت و ترور فرزندان دانشمند این سرزمین و تاکید بر حقوق کامل هسته ای ملت ایران، سیاست پایداری نظام در مقابل فشار قدرت های قلدر جهانی را مورد حمایت کامل قرارداده و هیچ عاملی را قادر به ایجاد خلل در اراده ملت و دانشمندان و نخبگان برای جلوگیری از تحقق آینده درخشان ایران سرافراز نمی داند.

8) ملت فهیم و هوشیار ایران ، با اعتقاد قلبی به این واقعیت که اختلاف ، موریانه انقلاب است. مدیریت اختلاف سلایق و پرهیز از هرگونه گفتار و رفتار اختلاف برانگیز را خواست رهبر حکیم انقلاب و وظیفه اجتناب ناپذیر و خطیر مسئولان نظام دانسته و آحاد مردم و به ویژه مسئولان خدوم و زحمتکش نظام را به تعمیق وحدت ملی دعوت می کنند.

9) ملت شریف و آزاد ایران ضمن تشکر از اقدامات و تلاش های قوای سه گانه به ویژه دولت خدمتگزار و باور این مهم که اجرای صحیح - دقیق و برنامه برنامه ریزی شده طرح هدفمند کردن یارانه ها، گامی بلند در جهت آرمان تحقق عدالت اجتماعی است . همراهی و همکاری مردم با دولت و توجه ویژه برای جلوگیری از سوء استفاده سودجویان و فرصت طلبان، دو عامل مهمی است که می تواند اجرای صحیح این قانون مهم را تسهیل و آثار مثبت آن را برای اقشار مختلف جامعه ملموس سازد.

10) پیروزی انقلاب ، شکل گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی و دستیابی به عزت و شرف و استقلال و آزادی ملت، مدیون خون پاک شهیدان معظم و صبر و استقامت تحسین برانگیز خانواده های گرانقدر آن عزیزان است، ملت مسلمان ایران تکریم و قدرشناسی هرچه بیشتر از این خانواده های سرافراز را وظیفه خود و همه مسئولان دانسته و تلاش بی وقفه در راه تحقق آرمان های اسلام و انقلاب را راه حقیقی سپاس از شهیدان گلگون کفن میهن اسلامی می داند.

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته
22بهمن 1389 هجری شمسی 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

5 اولویت دولت جدید

5 اولویت دولت جدید

برگزاری انتخابات ریاست‌ جمهوری 28 خرداد سال 1400 و پیروزی حجت‌ الاسلام رئیسی در این عرصه، مولد پرسش‌ها و دغدغه‌های اساسی و مهمی در مسیر حل‌وفصل معضلات جاری در کشورمان محسوب می‌شود. در این خصوص نکاتی وجود دارد که لازم است مورد توجه و تاکید قرار گیرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر