در آستانه بررسی طرح قطع یا کاهش ارتباط با دولت انگلیس،گس جانشین مارک سدویل، عالی‌ترین مقام ارشد غیرنظامی ناتو در افغانستان شد.
کد خبر: ۳۸۴۶۵۹

به گزارش جام جم آنلاین سایمون گس که هم اکنون به عنوان سفیر انگلیس در تهران محسوب می‌شود، هنگامی این سمت را پذیرفته است که سیاست‌های انگلیس علیه ایران باعث شده تا مجلس شورای اسلامی طرحی را برای کاهش یا قطع روابط با این کشور تهیه کند.

سفارت انگلیس در اغتشاشات سال گذشته نقش داشت و حتی سفیر این کشور با نوشتن مقالات مداخله جویانه در امور ایران به سیاست‌های خود علیه ایران ادامه داد.

سایمون گس از اوایل سال 2009 میلادی (اردیبهشت 1388) سفیر انگلیس در ایران بوده است. پیش از سفارت در تهران، پست‌های مختلف دیپلماتیک در لندن و سایر نقاط جهان داشته است که از آن جمله می‌توان به سفارت انگلیس در یونان، کاردار انگلیس در آفریقای جنوبی (معاونت کیسیونر عالی)، و مدیر بخش مالی وزارت خارجه.

این انتصاب احتمال برکناری وی از مقام خود در سفارت انگلیس در تهران را قوت می‌بخشد.

همچنین پیش بینی این که وی از سوی ایران به خاطر عملکرد نامناسب خود در زمان سفارت از ایران اخراج شود نیز وجود دارد و به همین دلیل از هم اکنون برای وی در کشوری که با جمهوری اسلامی ایران از لحاظ فرهنگی و تاریخی قرابت‌های بسیاری دارد به عنوان نماینده ناتو در افغانستان منصوب شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها