jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۸۴۳۵۳ ۱۷ بهمن ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۶

با حضور 2 کارگردان مطرح جهانی و اجرای 7 نمایش خارجی، بیست و نهمین جشنواره تئاتر فجر در قامت یک رویداد جهانی برگزار می‌شود. دیروز در یک نشست خبری، محمد حیدری دبیر جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از حضور پیتر اشتاین آلمانی و رومئو کاستولیچی ایتالیایی در تهران خبر داد. او درباره آثار بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره بیست و نهم گفت: در این بخش7 نمایش لو، مصائب زنان تروا و (a+b) از ایتالیا، اروپایی‌ها از جمهوری چک، آنتیگونه از استونی، پاندورا 88 مشترک آلمان و کانادا و ویتسک از کره جنوبی در کنار نمایش‌های کسوف ایوب آقاخانی، جیره‌بندی پر خروس برای سوگواری علی نرگس‌نژاد، نامه‌هایی به تب سیامک احصایی، من، هملت، تو فرزین ریحانی‌نژاد، عجایب‌المخلوقات رضا ثروتی، روال عادی محمدرضا خاکی، لانه شغال رضا صابری، فروش یک روح سرکش ابراهیم پشت‌کوهی، خانه برناردا آلبا زهرا صبری و ابرهای پشت حنجره رضا گوران روی صحنه می‌روند.

وی همچنین از برگزاری بزرگداشت برای محمدعلی کشاورز، فریده سپاه‌منصور، محمود عزیزی و یدالله آقاعباسی در جشنواره بیست و نهم تئاتر فجر خبر داد.

بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از دیروز با برگزاری کارگاه‌های آموزشی و اجرای آثار در استان‌های البرز، گلستان، گیلان و خراسان آغاز به کار کرده و از 23بهمن تالارهای شهر تهران نیز میزبان نمایش‌های این رویداد هنری خواهند بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر