jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۳۸۴۱۷۰   ۱۸ بهمن ۱۳۸۹  |  ۱۸:۱۴

رئیس سازمان حج و زیارت از آغاز صدور ویزای «عمره مفرده» زائران کشورمان از سوی عربستان سعودی خبر داد.

علی لیالی در گفت‌وگو با فارس با اعلام این خبر اظهار داشت: از ابتدا نیز برای مسئولان سازمان حج و زیارت وضعیت عمره مفرده مشخص بود و تنها منتظر دریافت اسناد قطعی صدور روادید زائران کشورمان از سوی عربستان سعودی بودیم.

وی خاطر‌نشان کرد: برنامه اعزام زائران ایرانی به عمره مفرده طبق برنامه زمان‌بندی اعلام شده و دقیقا بر اساس برنامه انجام خواهد شد.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: صدور روادید زائران کشورمان از سوی عربستان سعودی از ساعت 14 امروز آغاز شد و سیستم صدور ویزا از سوی این کشور گشوده شد و از بعد از ظهر امروز ارسال اطلاعات و طی مراحل قانونی این امر آغاز شده است.

لیالی با یادآوری این نکته که از ابتدا نیز هیچ محدودیتی برای عمره‌گزاران از سوی عربستان وجود نداشته است، یادآور شد: عربستان سعودی تا به امروز صدور ویزا برای هیچ یک از کشورهای اسلامی را نداشت و مسئولان سعودی به ایران قول داده بودند که کشورمان جزء اولین کشورهایی خواهد بود که موفق به دریافت ویزای زائران خود می‌شود که این امر محقق نیز شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محیط‌ زیست نیازمند تحول

محیط‌ زیست نیازمند تحول

دولت سیزدهم در گام‌اول باید دریاچه ارومیه و اتفاقاتی را که پیرامون آن افتاد از لوث ناکارآمدی‌ ها پاک کند. در مرحله بعد باید نظارتی دقیق بر تمام عملکردهای صورت‌گرفته داشته باشد و پس از آن به قید فوریت برنامه عملیاتی کارآمدی درباره احیای دریاچه ارومیه تهیه کند.

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر