jamejamonline
استان ها عمومی کد خبر: ۳۸۲۹۸۵   ۱۱ بهمن ۱۳۸۹  |  ۱۸:۴۶

عجم در جمع خبرنگاران اعلام کرد:

افتتاح 326 پروژه در استان قزوین در دهه فجر

استاندار قزوین گفت: همزمان با سی و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام دهه مبارک فجر 326 پروژه با اعتباری بالغ بر 345 میلیارد تومان در استان قزوین به بهره برداری می رسد.

به گزارش مهر از قزوین، احمد عجم ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان اظهار داشت: این پروژه ها در محورها و بخش های مختلف آماده افتتاح شده که در بخش امور عمرانی و زیربنایی 98 پروژه با اعتباری بالغ بر100 میلیارد تومان، در بخش امور اقتصادی 162 پروژه با 230 میلیارد تومان و در بخش امور فرهنگی و اجتماعی 66 پروژه با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد تومان به مرحله بهره برداری خواهد رسید.
 
استاندار گفت: با راه اندازی و افتتاح این طرح ها سه هزار و 837 فرصت شغلی جدید در استان قزوین ایجاد می شود.هزینه و اجرای بیش از 350 میلیارد تومان پروژه در فاصله زمانی یک سال بیانگر عزم بالا و سرعت و دقت دولت و مدیران دستگاه ها در اجرای پروژه ها در بخش های مختلف است.
 
وی با اشاره به تغییر و تحولات مدیریتی در استان اظهار داشت: تغییر و تحولات مدیریتی امری بدیهی است که بدون سر و صدا و هیاهو انجام می شود و نگاه ما در تغییر مدیریت ها نیز خدمت به مردم و بهبود کیفیت ارائه خدمات است.
 
عجم درخصوص مشکلات واحدهای صنعتی و مسائل کارگری استان گفت: در استان 50 واحد دارای مشکلاتی هستند که بحرانی تلقی نمی شوند اما دغدغه مجموعه مدیریت استان بر رفع مسائل و مشکلات این واحدها استوار است.
 
وی افزود: در چند سال گذشته اقدامات خوبی بویژه در دولت های نهم و دهم برای حل مسائل کارگری و واحدهای صنعتی مشکل دار استان قزوین صورت گرفته که قابل مقایسه با گذشته نیست.
 
عجم تصریح کرد: با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها چند بسته حمایتی برای حمایت از بخش های مختلف بویژه صنعت تهیه شده و در استان قزوین نیز بیش از یکسال است که درخصوص شاخص های مرتبط به انرژی در بخش صنعت و تأثیر این شاخص ها بر تولید بررسی هایی صورت گرفته است.
 
استاندار گفت: در استان قزوین از سه هزار و200 واحد صنعتی حدود600 واحد تحت تأثیر تغییر قیمت حامل های انرژی قرار می گیرند که 400 واحد برای دریافت تسهیلات به منظوراصلاح و نوسازی دستگاه ها و بهسازی فرآیند تولید به بانک های عامل استان معرفی شده اند.
 
وی خاطرنشان کرد: از آثار اجرای این قانون رقابتی کردن کالاها وخدمات است و کسانی می توانند در صحنه بمانند و رقابت کنند که هزینه های تولید را کاهش داده و کیفیت کالای خود را بالا ببرند.
 
استاندار با تأکید بر ارتقای شاخص های فرهنگی در استان هم یادآورشد: ارتقای شاخص های فرهنگی از سیاست های دولت دهم است که با مصوبات و تخصیص اعتبارات لازم در پی تحقق این هدف است و در استان قزوین نیز سالانه 30 میلیارد تومان در فاصله زمانی پنج سال در این بخش هزینه خواهد شد.
 
وی افزود: اصل و محور همکاری در مسائل فرهنگی و اجرای برنامه های این بخش از طریق سازمان های مردم نهاد صورت می گیرد و دولت کمتر خود را درگیر این مسائل می کند و اعتبارات فرهنگی از کانال دستگاهها به سازمان های مردم نهاد برای اجرای برنامه ها و طرح های فرهنگی تخصیص می یابد.
 
استاندار در خصوص صنعت گردشگری خاطرنشان کرد: گردشگری یک صنعت زیربنایی است و برای اینکه قزوین به هدف گردشگری تبدیل شود باید با اجرای برنامه ها و پیگیری های لازم در سطوح ملی و بین المللی این استان را به جایگاه شایسته واصلی خود در بخش گردشگری برسانیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رحلت عالم بلاد

رحلت عالم بلاد

دهه ۶۰ بود. واکسن فلج اطفال درست اثر نکرد. پاشنه‌های نوجوان روستایی به سختی به زمین می‌رسید.