jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۸۱۳۰۶   ۳۰ دی ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۶

هفتمین مجمع بین‌المللی استادان زبان فارسی با حضور استادان 50 کشور جهان عصر دیروز در تهران به کار خود پایان داد

راه‌اندازی رشته زبان و ادبیات فارسی در 25 دانشگاه ترکیه

استاد زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه استانبول با بیان این‌که اکنون در 5 دانشگاه این کشور رشته زبان وادبیات فارسی تدریس می‌شود، گفت: این رشته بتازگی در 20 دانشگاه دیگر ترکیه هم تاسیس شده که از سال آینده برای جذب دانشجو در این رشته اقدام می‌کنند. علی گوزل‌یوز در حاشیه برگزاری هفتمین مجمع بین‌المللی استادان زبان فارسی به ایرنا گفت: اکنون در 5 دانشگاه ترکیه رشته زبان و ادبیات فارسی در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تدریس می‌شود. او تصریح کرد، هر ساله در دانشگاه استانبول 40 دانشجوی روزانه و 40 دانشجوی شبانه در مقطع کارشناسی در رشته زبان و ادبیات فارسی پذیرش می‌شود و اکنون در این دانشگاه حدود 270 دانشجو در مقطع کارشناسی، 15 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و یک نفر در مقطع دکتری مشغول به تحصیل هستند.

این استاد دانشگاه که اولین بار است در این مجمع شرکت کرده، بیان کرد: در سال‌های گذشته چندین بار در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حاضر و کتاب‌های مورد علاقه خود را خریداری کرده‌ام. هفتمین مجمع بین‌المللی استادان زبان فارسی که با حضور 250 نفر از استادان و دانشجویان 50 کشور جهان 28 دی ماه در دانشگاه تهران آغاز شده است، عصر دیروز به کار خود پایان داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر