jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۸۰۴۴۳   ۲۶ دی ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۹

معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان گفت:ممنوعیت اعزام زائران عتبات عالیات که دارای ویزای انفرادی هستند از طریق مرزهای زمینی چزابه و شلمچه همچنان تداوم دارد. به گزارش ایرنا، علیرضا شیخ رباط افزود: این ممنوعیت که شامل همه مرزهای زمینی استان خوزستان و سایر نقاط مرزی کشور می‌شود پیش از ایام تاسوعا و عاشورای حسینی برقرار شده و همچنان اعزام انفرادی زوار و تردد کاروان‌هایی که فاقد مجوز از سازمان حج و زیارت هستند ممنوع است.

وی در عین حال افزود: با توجه به نزدیکی ایام اربعین حسینی و تجمع تعدادی از زائران عتبات عالیات در دو مرز شلمچه و چزابه، درصدد هستیم با هماهنگی وزارت کشور سهمیه‌ای برای اعزام سازماندهی شده زائران عتبات عالیات که دارای ویزای انفرادی هستند، دریافت کنیم.

معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان گفت: با وجود درخواست از وزارت کشور برای تعیین سهمیه‌ای برای اعزام انفرادی زائران عتبات عالیات،هنوز از وزارت خانه متبوع چیزی در این ارتباط به استانداری خوزستان ابلاغ نشده است.

شیخ رباط افزود: اعزام کاروان‌های زیارتی عتبات عالیات که دارای مجوز از سازمان حج و زیارت می‌باشند از طریق مرزهای شلمچه و چزابه بدون مانع است.چندی پیش نیز رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان خوزستان از زائران عتبات عالیات که مجوز قانونی از سازمان حج و زیارت ندارند مصرانه درخواست کرد از سفر به عتبات عالیات از طریق مرزهای شلمچه و چزابه خودداری کنند.داوود نوید مقدم افزود: مسوولان عراقی در قبال امنیت زائرانی که بدون مجوز سازمان حج و زیارت به عراق سفر می‌کنند هیچگونه مسوولیتی نمی‌پذیرد و پیامدهای منفی آن نیز گریبانگیر مسوولان وزارت امور خارجه کشورمان خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر