jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۳۸۰۱۲۸   ۲۷ دی ۱۳۸۹  |  ۱۸:۲۲

سرپرست وزارت امور خارجه با اشاره به نقش سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی ، موساد در ترور شهید دکتر علیمحمدی دانشمند برجسته فیزیک ایران گفت: شکایت جمهوری اسلامی ایران از رژیم صهیونیستی بزودی به مراجع بین المللی ارایه می شود.

علی اکبر صالحی روز دوشنبه در گفگوی اختصاصی با  ایرنا از تشکیل پرونده حقوقی در این زمینه در وزارت امور خارجه خبر داد و افزود: جمع آوری مستندات دخالت رژیم صهیونیستی در ترور دانشمند ایرانی به پایان رسیده است.

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران اخیرا در اطلاعیه ای ضمن اعلام دستگیری عوامل اصلی ترور استاد فیزیک دانشگاه تهران تاکید کرد که سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی در این ترور نقش داشته است.

دکتر مسعود علیمحمدی استاد برجسته فیزیک ایران بامداد 22 دی ماه سال 1388 و در سن 50 سالگی هنگام خارج شدن از منزل بر اثر انفجار یک بمب کنترل از راه دور ترور شد و به شهادت رسید.

همه سانتریفیوژهای ایران با برند ملی است

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان انرژی اتمی در پاسخ به سوالی درباره زمان رونمایی از سانتریفیوژ با برند ملی در کشور نیز گفت: تمامی سانتریفیوژهای ایران با برند ملی است.

صالحی با اشاره به این که هیچ کشوری سانتریفیوژ نمی فروشد خاطرنشان کرد: در تاسیسات هسته ای ایران هیچ سانتریفیوژ خارجی وجود ندارد.

وی پیش از این نیز گفته بود:‌ امروز فعالیت‌های هسته‌ای ایران از جمله در زمینه غنی‌سازی بیشتر شده است به طوری که در حال طراحی نسل‌های جدید سانتریفیوژ هستیم.

رییس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه ‌هم اکنون قصد تولید انبوه این نوع سانتیریفیوژها را نداریم، افزود: پس از گذراندان مراحل آزمایشی، زمانی که سانتیریفوژهای تولیدی به نهایت بازدهی خود رسیدند به تولید انبوه خواهند رسید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اختلافات با تعامل قابل حل است

اختلافات با تعامل قابل حل است

قانون اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ ها، تامین‌کننده منافع ملی کشور است. البته باید این را هم در نظر داشته باشیم که منافع ملی کشور زمانی تامین می‌شود که در کشور میان مسؤولان هم‌صدایی و میان مردم وحدت وجود داشته باشد. چرا که یکی از مولفه‌های قدرت و امنیت کشور وحدت کلمه میان مردم و همصدایی مسوولان است.

نباید پیام دوگانگی ارسال کرد

نباید پیام دوگانگی ارسال کرد

با توجه به اظهارنظر اخیر آقای عراقچی، معاون وزیر خارجه کشورمان مبنی بر بررسی پیشنهاد حضور ایران در نشست غیررسمی با حضور آمریکا باید گفت به هیچ‌وجه نباید هیچ‌گونه مذاکره‌ای چه در سطح رسمی و چه در سطح غیررسمی با حضور آمریکا انجام شود.

بی‌اثری رفتارهای نمادین

بی‌اثری رفتارهای نمادین

همزمان با افزایش تحرکات دیپلماتیک و وعده‌های جدید از سوی غرب، ایران باید به‌عنوان یک الزام استراتژیک، اقداماتی را که در قالب قانون رفع تحریم‌ها شروع کرده به‌صورت کامل ادامه دهد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر