jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۳۷۹۰۲   ۲۰ اسفند ۱۳۸۲  |  ۲۳:۰۰

رئیس جمهوری در دیدار وزیر کشور افغانستان ، مبارزه با سوداگران و مافیای تجارت مواد مخدر را نیازمند عزم جهانی دانست و گفت : تنها راه مبارزه با این آفت شوم ، کشت جایگزین و تامین امنیت زندگی برای مردم افغانستان است.

به گزارش ایرنا ، سید محمد خاتمی در این دیدار اظهار امیدواری کرد: افغانستان در پی تحولات اخیر، عزم دولت مرکزی و شوق مردم ، به وضعیتی شایسته در عرصه داخلی و بین المللی دست یابد. خاتمی با اشاره به سابقه عمیق تاریخی و همکاری گسترده 2کشور در سالهای اخیر اظهار کرد: تهران خواستار استقرار امنیت ، پیشرفت و توسعه در افغانستان است . احمد جلالی ، وزیر کشور افغانستان نیز در این دیدار با ابلاغ سلام گرم «حامد کرزای» به رئیس جمهوری کشورمان از کمک و حمایت مستمر جمهوری اسلامی ایران به ملت افغانستان قدردانی کرد و گفت : دولت افغانستان از تلاشهای ایران در بازسازی افغانستان و تامین امنیت مرزها تشکر می کند.

ضرورت امنیت در مرزهای ایران و افغانستان

همچنین وزیر کشور در دیدار همتای افغانستانی خود گفت : مرزهای ایران و افغانستان باید مرزهای امنی باشند تا بدخواهان 2ملت با ترددهای غیرمجاز خود ، امکان لطمه به منافع کشور را نداشته باشند. به گزارش روابط عمومی وزارت کشور ، موسوی لاری با تاکید بر حسن نیت موجود در روابط فی مابین 2کشور ، بهبود شرایط در حوزه امنیت مرزها ، تنظیم رفت و آمد اتباع افغانی ، امکانات مرزبانی ها و ارتقای فعالیت های پلیسی و انتظامی را از مسائل موردتوجه درهمکاری های 2وزارتخانه برشمرد و گفت : طبق قواعد و ضوابط، مناطق پل میلک و دوغارون برای تردد قانونی اتباع افغانی مهیا شده است تا فرصت تردد غیرقانونی از سایر مناطق گرفته شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رد پای آمریکا از کابل تا غزه

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

خبر خیلی دردآور بود؛ انفجارهای تروریستی مدرسه دخترانه سیدالشهدای کابل. هنوز و در حالی که چند روز از انفجارها می‌گذرد، پایتخت جمهوری اسلامی افغانستان همچنان در سوگ است.

حقی که ناحق است

حقی که ناحق است

یکی دو هفته بود همه هشدار می‌دادند و حالا چند روز است همان‌ها دارند انتقاد می‌کنند که چه وضعش است! چرا این همه آدم می‌آیند برای انتخابات ریاست‌ جمهوری ثبت‌ نام می‌کنند؟ اینها کلی هزینه مادی و معنوی دارد و اصلا کجای دنیا برای انتخاب رئیس‌ جمهوری، طی پنج‌روز، 300نفر ثبت‌نام می‌کنند؟

دو قطبی‌ های موهوم

دو قطبی‌ های موهوم

بداخلاقی در انتخابات‌ ها ریشه در رقابت‌های توهمی و خیال‌انگیز دارد. رقابت در فضای سیاسی ما برآمده از نزاعات دیو و دلبری است. در خیال و ذهن از یکی دیو می‌سازیم و از یکی دلبر.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر