jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۷۰۲۰۸   ۰۸ آذر ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۳

وزیر کار از آغاز بررسی‌ها برای تعیین حداقل دستمزد سال آینده کارگران خبر داد و تاکید کرد: قطعا موضوع هدفمندی یارانه‌ها را در تعیین حداقل دستمزد لحاظ می‌کنیم. به گزارش مهر، با توجه به نزدیک شدن به فصل پایانی سال، کم‌کم زمزمه‌های برگزاری نشست‌ها و جلسات کمیته‌های تعیین مزد کارگری و کارفرمایی شنیده می‌شود و شورای عالی کار نیز بزودی طبق روال، هرساله نشست‌های خود را به صورت رسمی آغاز خواهد کرد.

موضوع مربوط به هدفمندی یارانه‌ها در کنار تحقق ماده 41 قانون کار (تعیین حداقل دستمزد بر پایه نرخ تورم اعلامی بانک مرکزی و تامین معیشت خانوار 4 نفره)، از مسائلی است که شورای عالی کار طی سال جاری برای تعیین مزد سال 90 کارگران باید آن را در بررسی‌ها و نشست‌های مشترک کارگران، کارفرمایان و دولت مطرح و در تصمیم‌گیری نهایی لحاظ کند. عبدالرضا شیخ‌الاسلامی در گفت‌وگو با مهر ضمن تاکید بر این‌که موضوع مربوط به تعیین حداقل مزد کارگران فرآیندی قانونی دارد، گفت: در شورای عالی کار علاوه بر وزارت کار، نمایندگان شرکای اجتماعی از جامعه کارگری و کارفرمایی نیز حضور دارند و در آنجا بحث و گفت‌وگوهای فراوانی برای تعیین حداقل دستمزد صورت می‌گیرد.

شیخ‌الاسلامی با اعلام این‌که کار بررسی و ارزیابی برای تعیین حداقل دستمزد سال آینده شروع شده است، گفت: ما تقریبا از شهریورماه امسال، کار بررسی مزد سال آینده را آغاز کرده‌ایم؛ ولی معمولا در 6 ماهه دوم سال، این کار کمی جدی‌تر می‌شود. وزیر کار و امور اجتماعی ادامه داد: چون فکر می‌کنیم که هدفمند شدن یارانه‌ها و اجرای آن در جهت توانمند کردن اقشار ضعیف جامعه است و معمولا چون کارگران جزو گروه‌های کم‌درآمد هستند و نوعا مشمول دریافت یارانه می‌شوند، ما انتظار داریم وضع معیشت و امرار معاش آنها از گذشته بهتر شود. شیخ‌الاسلامی در پاسخ به این سوال که آیا فکر می‌کنید بحث هدفمندی یارانه‌ها در موضوع تعیین حداقل دستمزد سال آینده کارگران در نظر گرفته شود، گفت: حتما این بحث وجود دارد؛ ولی جلسات رسمی هنوز شروع نشده است، ضمن این‌که قطعا در بحث‌ها این موضوع مدنظر شورای عالی کار قرار می‌گیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر