jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۶۰۰۹۳ ۲۲ مهر ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۸

معاون غذا و داروی وزارت بهداشت گفت: داروی ضد لخته خون پلاویکس که برای پیشگیری از سکته کاربرد دارد، حدود 40 درصد در کشور ارزان شد. احمد شیبانی در گفت‌و‌گو با فارس افزود: داروی ضدانعقاد خون پلاکت که توسط یک شرکت داخلی تحت لیسانس شرکت اصلی وارد و در کشور بسته‌بندی می‌شود تا حدود یک ماه پیش هر قرص آن به قیمت حدود 2500 تومان در بازار عرضه می‌شد که اکنون حدود 1000 تومان ارزان شد و با قیمت حدود 1500 تومان در بازار عرضه می‌شود.

وی گفت: این دارو فقط در کشور بسته‌بندی می‌شود و چون مشابه داخلی آن هم در کشور تولید می‌شود، از شرکت بسته‌بندی‌کننده خواستیم قیمت دارو را تعدیل کنند و آنها هم پذیرفتند و با کاهش 40 درصدی قیمت دارو موافقت کردند.

کارشناسان حوزه دارو، علت کاهش قیمت ناگهانی یک دارو را در شرایط فعلی که احتمال گرانی دارو می‌رود، این می‌دانند که با تولید نمونه داخلی این دارو، شرکت اصلی تولیدکننده یا واردکننده متوجه شده که ممکن است بازار را از دست بدهد و به همین علت با توجه به این‌که قیمت تمام شده آن کمتر از قیمت عرضه شده است، تصمیم به ارزان کردن قیمت دارو گرفته‌اند تا بازار را از دست ندهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر