jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۶۰۰۹۳ ۲۲ مهر ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۸

معاون غذا و داروی وزارت بهداشت گفت: داروی ضد لخته خون پلاویکس که برای پیشگیری از سکته کاربرد دارد، حدود 40 درصد در کشور ارزان شد. احمد شیبانی در گفت‌و‌گو با فارس افزود: داروی ضدانعقاد خون پلاکت که توسط یک شرکت داخلی تحت لیسانس شرکت اصلی وارد و در کشور بسته‌بندی می‌شود تا حدود یک ماه پیش هر قرص آن به قیمت حدود 2500 تومان در بازار عرضه می‌شد که اکنون حدود 1000 تومان ارزان شد و با قیمت حدود 1500 تومان در بازار عرضه می‌شود.

وی گفت: این دارو فقط در کشور بسته‌بندی می‌شود و چون مشابه داخلی آن هم در کشور تولید می‌شود، از شرکت بسته‌بندی‌کننده خواستیم قیمت دارو را تعدیل کنند و آنها هم پذیرفتند و با کاهش 40 درصدی قیمت دارو موافقت کردند.

کارشناسان حوزه دارو، علت کاهش قیمت ناگهانی یک دارو را در شرایط فعلی که احتمال گرانی دارو می‌رود، این می‌دانند که با تولید نمونه داخلی این دارو، شرکت اصلی تولیدکننده یا واردکننده متوجه شده که ممکن است بازار را از دست بدهد و به همین علت با توجه به این‌که قیمت تمام شده آن کمتر از قیمت عرضه شده است، تصمیم به ارزان کردن قیمت دارو گرفته‌اند تا بازار را از دست ندهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر