jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۳۵۹۸۰۴   ۲۳ مهر ۱۳۸۹  |  ۱۶:۴۷

مجری طرح زیتون وزارت جهاد کشاورزی میزان واردات روغن زیتون به کشور را 4 هزار و 200 تن اعلام کرد و گفت: حدود 35 درصد روغن زیتونها در بازار وارداتی است.

جهانگیر عرب در گفتگو با مهر با اشاره به تامین 35 درصد روغن زیتون بازار از طریق واردات، گفت: سهم زیادی از نیاز بازار به وسیله تولید داخل تامین می شود و فقط سهم اندکی به واردات اختصاص دارد.

وی افزود: در سالجاری به دلیل سیاست حمایت از تولید در وزارت جهاد کشاورزی واردات روغن در فصل غیر تولید داخل و به میزان نیاز بازار وارد کشور می شود و در حال حاضر هم نیازی به واردات روغن زیتون نیست.

مجری طرح زیتون وزارت جهاد کشاورزی، سیاست وزارت جهاد کشاورزی برای تامین نیاز بازار را بر اساس تولید داخلی دانست و تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی از تولید داخلی حمایت کرده و اجازه واردات در زمان برداشت این محصول را نمی دهد اما به طور حتم پس فصل برداشت مجوز واردات، به اندازه نیاز صادر می شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا با ممنوعیت واردات در این زمان، قیمتها افزایش می یابد؟ گفت:هم اکنون در تمامی فروشگاه‌ها و مراکز عرضه محصولات، روغن زیتون وجود دارد؛ بنابراین نیازی به واردات روغن زیتون نیست و دلیلی هم برای افزایش قیمت وجود ندارد.

عرب در خصوص اجرای طرح طوبی در باغات زیتون اظهار داشت: این طرح هم اکنون هم در قالب طرح توسعه باغات در حال اجراست و هیچ گاه متوقف نشده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر