jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۵۴۸۲۰   ۳۱ شهريور ۱۳۸۹  |  ۲۲:۲۴

وزیر آموزش و پرورش درباره تعیین تکلیف مدرسه استیجاری شهید مطهری که دادگاه حکم تخلیه آن را صادر کرده است، گفت: این مدرسه با هماهنگی‌هایی که انجام شد یکسال دیگر به فعالیت خود ادامه می‌دهد، اما پس از آن باید بسرعت تعیین تکلیف شود.

به گزارش خبرگزاری‌ها، حمیدرضا حاجی‌بابایی در مراسم نواختن زنگ شکوفه‌ها در مدرسه شهدای منطقه 5 تهران، افزود: اعتبار کلی اختصاص یافته به مجتمع‌‌های آموزشی 16 میلیارد تومان مقرر شده بود که به غیر از آن اعلام کردیم یک تا 5 میلیون تومان سرانه نیز به حساب آنها واریز می‌کنیم که تاکنون 2 میلیون تومان آن بابت هر مدرسه تخصیص یافته است.

وی با اشاره به تجهیز هنرستان‌های فنی حرفه‌ای و کاردانش گفت: امسال برای اولین بار 12 درصد از بودجه عمرانی برای تجهیز هنرستان‌ها اختصاص یافت که در استان تهران، استانداری همکاری خوبی را در این زمینه داشت و توانستیم بسیاری از هنرستان‌های پایتخت را به تجهیزات و امکانات آزمایشی تجهیز کنیم.

وی ادامه داد: ‌همچنین با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در آموزش و پرورش شهر تهران به سمت هوشمندسازی مدارس می‌رویم و تاکنون بسیاری از مدارس موجود به فناوری‌های نوین مجهز شده‌اند که باید این امکانات در کل کشور گسترش یابد.

حق‌التدریسی‌های مدارس غیرانتفاعی استخدام نمی‌شوند

همچنین وزیر آموزش و پرورش گفت: نیروهای حق‌التدریسی که دارای بیش از 9 ساله سابقه کار هستند، اما در مدارس غیرانتفاعی یا پیش‌دبستانی تدریس کرده‌اند، مشمول قانون استخدام نمی‌شوند.

حاجی‌بابایی در خصوص نیروهای حق‌التدریسی دارای بیش از 9 سال سابقه کار که هنوز به استخدام وزارت آموزش و پرورش درنیامده‌اند، افزود: نیروهای حق‌التدریسی با 9 سال سابقه کار که دارای شرایط استخدام باشند، اما هنوز استخدام نشده باشند در آموزش و پرورش وجود ندارد.

وزیر آموزش و پرورش در عین حال ادامه داد: امکان دارد فردی بیش از 9 سال در پیش‌دبستانی یا مدارس غیرانتفاعی به صورت حق‌التدریسی فعالیت کند که این دو مورد مشمول قانون استخدام نمی‌شود.

حاجی‌بابایی به ایرنا گفت: همچنین نیروهای حق‌التدریسی که میان 9 سال خدمتشان 2 سال وقفه وجود داشته باشد نیز مشمول قانون استخدام نمی‌شوند.

وی تاکید کرد: اگر نیروی حق‌التدریسی با بیش از 9 سال سابقه کار مستمر در مدارس دولتی وجود داشته و هنوز استخدام نشده باشد به طور حتم با مراجعه به آموزش و پرورش استخدام خواهد شد.

بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی باید 60 هزار نیروی حق‌التدریسی آموزش و پرورش طی 5 سال استخدام آموزش و پرورش شوند که در سال تحصیلی جدید 26 هزار حق‌التدریس کددار استخدام شدند.

تحول بنیادین از مدارس ابتدایی آغاز می‌شود

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه این وزارتخانه در آستانه تحول بنیادین است گفت:‌ این تحول از مقطع ابتدایی آغاز می‌شود.

حاجی‌بابایی با مهم خواندن دوره ابتدایی در میان همه دوره‌های تحصیلی تصریح کرد:‌ اگر دانش‌آموزان در این مقطع به درستی و به شکلی صحیح تربیت شوند، قطعاً تا پایان دوران تحصیلی خود و حتی در دانشگاه نیز موفق خواهند بود و این دوره در تمام دوره‌ها تاثیر دارد.

وی از اضافه شدن مقطع ششم ابتدایی نیز به سایر دوره‌های تحصیلی از سال تحصیلی آینده خبر داد و گفت: با اضافه شدن این دوره کتابهای مقطع ابتدایی نیز به شکلی جدید تالیف و چاپ می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش اول مهر را بهار دانش، علوم و شکوفایی انسان خواند و افزود: روز شکوفه‌ها روزی است که دانه‌ها بر زمین کاشته می‌شوند تا در آینده درخشان میوه‌هایی زیبا را تحول جامعه دهند.

 امروز بیش از یک میلیون و 140 هزار دانش‌آموز اول ابتدایی در جشن شکوفه‌ها در سراسر کشور شرکت کردند. همچنین جشن جوانه‌ها برای دانش‌آموزان پایه اول راهنمایی نیز برگزار شد.


 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر
مشهد؛ دهه شصت

گفت‌وگو با کارگردان، نویسنده و بازیگران سریال «نوروز رنگی» که ایام عید روی آنتن شبکه ۵ خواهد رفت

مشهد؛ دهه شصت

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر