دارندگان سهام عدالت مطلع باشند که ارزش سهام آنها در بازار بیش از 50 درصد افزایش یافته است. به گزارش واحد مرکزی خبر، رئیس سازمان خصوصی‌سازی با بیان این‌که تاکنون 37 میلیون نفر سهامدار قطعی سهام عدالت شده‌اند، گفت: ارزش سهام شرکت‌های بورسی موجود درسبد سهام عدالت از آغاز واگذاری تاکنون بیش از 50 درصد افزایش یافته است.
کد خبر: ۳۴۵۱۱۶

غلامرضا حیدری کردزنگنه افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های اولیه قرار بود در قالب سهام عدالت حدود 42 هزار میلیارد تومان سهام به واجدان شرایط واگذار شود و تاکنون حدود 34 هزار میلیارد تومان سهام عدالت به واجدان شرایط اعطا شده است.

وی افزود: سهام 56 شرکت بزرگ و سودده دولتی به واجدان شرایط دریافت سهام عدالت واگذار شده که 27 شرکت بورسی است و با سازوکارهای بورس می‌توان میزان دقیق افزایش ارزش آن را تعیین کرد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان این‌که تاکنون برای حدود 43 میلیون نفر دعوتنامه اعطای سهام عدالت ارسال شده است، گفت: عملیات واگذاری سهام عدالت به منظور تقویت بنیه اقتصادی خانوارهای هدف، از بهمن 1385 آغاز شد و به هریک از افراد خانوار واجد شرایط دریافت این سهام، یک میلیون تومان و تا سقف 5 نفر برای هر خانوار (خانوار 5 نفری – 5 میلیون تومان ) سهام عدالت داده می‌شود.

تاکنون دارندگان مرحله اول سهام عدالت شامل خانوارهای زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی و رزمندگان و ایثارگران بدون شغل و درآمد؛ 2 بار و به ازای هر عضو خانوار 120 هزار تومان سود دریافت کرده‌اند.

دریافت‌کنندگان مرحله دوم سهام عدالت شامل روستائیان و عشایر و همچنین معلمان و فرهنگیان و بازنشستگان نیز علاوه بر پرداخت اقساط سهام دریافتی یک نوبت سود دریافت کرده‌اند. تازه‌ترین بررسی‌ها نشان می‌دهد هنوز سود عملکرد سال‌های 87 و 88 شرکت‌هایی که سهام آنها به عنوان سهام عدالت به واجدان شرایط واگذار شده، پرداخت نشده است که انتظار می‌رود با پیگیری مسوولان؛ سریع‌تر به صاحبان سهام این شرکت‌ها پرداخت شود.

سهام عدالت برای 19 گروه در نظر گرفته شده است که افراد زیرپوشش سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، ایثارگران بدون شغل و درآمد، روستاییان و عشایر، کارمندان دستگاه‌های اجرایی، بازنشستگان، استادان و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها، زنان سرپرست خانوار، بیماران خاص، طلاب حوزه‌های علمیه سراسر کشور، خادمان مساجد و حسینیه‌ها از جمله این گروه‌ها هستند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها