jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۳۸۷۹۷   ۱۵ تير ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۴

عضو هیات مدیره انجمن اورولوژی، تبلیغات ماهواره‌ای درباره برخی محصولات و داروها برای از بین بردن ناتوانی‌های جنسی را بی‌اساس دانست و گفت: بسیاری از این تبلیغات پایه علمی محکمی ندارند و صرفا به منظور بهره‌برداری‌های تجاری است. دکتر حبیب‌الله رجائی در گفتگو با ایسنا، عنوان کرد: بررسی‌های صورت گرفته در رابطه با طلاق و اختلافات زناشویی نشان می‌دهد که در بسیاری از موارد علت اولیه طلاق، مشکلات جنسی (اعم از مباحث باروری و ناباروی) بوده که در مراحل بالاتر به مشکلات زناشویی بزرگ‌تر و در نهایت به طلاق منجر می‌شود.

وی با اشاره به کج‌خلقی‌ها و بهانه‌گیری‌ها در زوجین و در نهایت منفی شدن روابط زن و مرد در کانون خانواده به دنبال مشکلات ناشی از اختلالات جنسی ادامه داد: در کشاکش درگیری زوجین، مساله اصلی که اختلال جنسی است، به فراموشی سپرده شده و هنگامی که زن و مرد، بـرای جدایی از یکدیگر به دادگاه می‌روند، موضوع اختلال جنسی خود را پنهان می‌کنند؛ در حالی که آغاز درگیری‌های آنها با یکدیگر به همین علت بوده است.

وی گفت: بهتر است قبل از رسیدن به نقطه بحرانی و ناامیدکننده با نگرشی علمی و مبتنی بر مطالعات بالینی به مساله اختلالات جنسی نگاه شود و به مردم بویژه افراد مبتلا به مشکلات و ناتوانی‌های جنسی، توصیه می‌شود ‌برای رفع مشکل به پزشک متخصص مراجعه کنند؛ چراکه یکی از مهم‌ترین علل شیوع این قبیل بیماری‌ها مراجعه دیرهنگام به متخصصان است.

این متخصص اورولوژی با اشاره به این که زوجین برای بررسی و معالجه اختلالات جنسی مشترکا و به اتفاق یکدیگر به پزشک مراجعه کنند، گفت: اطلاعاتی که افراد در اوایل سن بلوغ از گروه‌های همسن خود به دست می‌آورند، چندان علمی نیست و بیشتر از تصورات، اوهام و خیالات شخصی ناشی می‌شود و بی‌تردید مشاوره با پزشک متخصص می‌تواند در این زمینه راهگشا باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر