jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۳۵۷۲۶ ۳۰ خرداد ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۳

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: حساب سرپرست خانوار 2 ماه قبل از اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها و پس از آن نیز به مبلغ تعیین شده که بعدا اعلام می‌شود، شارژ خواهد شد.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی در جمع کارشناسان پژوهشکده امور اقتصادی در محل سازمان امور مالیاتی گفت: گرچه مبلغ یارانه نقدی و زمان دقیق اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها اعلام نمی‌شود، اما حساب سرپرست خانوار 2 ماهه شارژ می‌شود، ولی امکان برداشت یکماهه خواهد بود و این حساب خاصی است که نمی‌توان هر زمان از آن برداشت کرد و به این روش خود خانوار تنظیم می‌کند که مصرف انرژی خود را بهینه کند.

میرتاج‌الدینی در پاسخ به مبلغ و زمان شارژ تأکید کرد: مبلغ شارژ به موقع اعلام خواهد شد و این رمزی است که به موقع اعلام می‌شود، تاریخ دقیق را هم بعدا خواهیم گفت، اما در 6 ماه دوم سال این طرح اجرا می‌شود.

میرتاج‌الدینی به بند (الف) ماده 7 قانون هدفمندکردن یارانه‌ها اشاره کرد و گفت: در آن ماده پرداخت یارانه به میزان درآمد خانوارها معطوف شده، اما سقف یکسان برای پرداخت یارانه اعمال می‌شود و مناطق محروم و افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی رقم بیشتری خواهند گرفت.

میرتاج‌الدینی در پاسخ به میزان افزایش پرداخت به افراد محروم گفت: قطعا افراد محروم و تحت پوشش به مقدار بیشتری یارانه می‌گیرند، اما مقدار آن مشخص نیست.

وی افزود: یکی از محورهای طرح تحول اقتصادی، اصلاح نظام ارز و پول بانکی است که فعلا اصلاح نرخ ارز مد‌نظر نیست و بعد از اجرای این مرحله به آن پرداخته می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر