jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۳۵۴۱۱ ۳۱ خرداد ۱۳۸۹  |  ۱۵:۲۳

ثبت جهانی شهر تاریخی سیمره و پل گاومیشان در شهرستان دره شهر از جمله برنامه‌های آتی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام است.

به گزارش مهر از ایلام ، محمدجواد خانزادی معاون حفظ ، احیا و ثبت آثار تاریخی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام ظهر دوشنبه در بازدید از این آثار تاریخی اظهار داشت: همچنین ثبت جهانی تپه ‌های پیش از تاریخ دشت دهلران از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده است.شناسایی و مستندسازی قنات های آبی و آسیاب های استان در سالهای آتی توسط میراث فرهنگی ایلام انجام می شود.

وی تصریح کرد: راه اندازی پایگاه‌های پژوهشی تپه های پیش از تاریخ دهلران و محور ساسانی آبدانان و فعال کردن آنها از دیگر برنامه‌های معاونت حفظ و احیا است که طی سالهای آینده انجام می شود.

این مسئول در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: همچنین درصدد راه‌اندازی موزه هنرهای سنتی در کاخ فلاحتی ایلام هستیم.

معاون حفظ ، احیا و ثبت آثار تاریخی اداره کل میراث فرهنگی استان ایلام اظهار داشت: مرمت ، احیا و بهره برداری از عمارت والی کهره هلیلان به عنوان موزه مردم شناسی در دستور کار است.

شهر تاریخی سیمره بزرگترین محوطه تاریخی استان ایلام محسوب می شود که در حاشیه جنوب شرقی شهر کنونی شهرستان دره شهر واقع شده است و پل تاریخی گاومیشان بزرگترین پل تاریخی غرب کشور که متعلق به استان ایلام است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر